Není nad poctivé mechanické zabezpečení vozidla

Navštívili jsme tiskovou prezentaci společnosti Construct zabývající se zabezpečením vozidel už více jak dvacet let. Zde jsou poslední novinky.

V Constructu se řídí starou pravdou, že není nad poctivé mechanické zabezpečení, protože i ta nejlepší (ryze) elektronická ochrana se dá nakonec oblafnout přes elektronické rozhraní. Mechanické zabezpečovací systémy od tohoto českého výrobce splňují ta nejpřísnější kritéria, o čemž svědčí řada certifikátů. Construct je rovněž nabízen u některých prodejců nových vozidel, ale společnost usiluje o to, aby se její produkty staly přímo „originálním příslušenstvím“ výrobce vozidla. To opět zvyšuje nároky na testování a kvalitu produktů. My jsme se ale zajímali o novinky, které byly na programu dne.

Aktuálně má společnost ve svém portfoliu dva základní typy zabezpečení. Mechanické zabezpečení CONSTRUCT a elektromechanické zabezpečení CONSTRUCT SAFETRONIC. Zcela revoluční řešení zabezpečení vozidel proti krádeži představují novinky CONSTRUCT VARIO a CONSTRUCT SAFETRONIC VARIO.

Ochrana i pod kapotou

CONSTRUCT VARIO funguje na principu blokace činnosti řazení s možností propojení se zámkem kapoty. K odemknutí či uzamknutí stačí jediné otočení klíčem v zámkové vložce, čímž se odblokuje či zablokuje zároveň řazení i zámek kapoty. Využitím mechanického zabezpečení CONSTRUCT VARIO dochází nejen k ochraně celého vozu, ale i jednotlivých dílu jako jsou světla, řídící jednotky či baterie. Vedle toho se společnost CONSTRUCT může pochlubit prvním zařízením na světě, které zamyká řadicí páku a kapotu vozidla zcela automaticky. Jedná se o CONSTRUCT SAFETRONIC VARIO, které pracuje na elektromechanickém principu. Toto zařízení podstatným způsobem zvyšuje komfort ovládání zabezpečení vozu a snižuje nebezpečí jeho odcizení. Jak zařízení CONSTRUCT VARIO a tak i CONSTRUCT SAFETRONIC VARIO je použitelné pro většinu osobních vozů s mechanickým nebo automatickým řazením.


Autor: Tomáš Čanda

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Zámek kapoty a řazení

Orientační cena produktu CONSTRUCT VARIO je 8000 Kč a produktu CONSTRUCT SAFETRONIC VARIO 14 000 Kč.

Novinka v zákaznickém servisu

Důležité je i zmínit, že společnost Construct v rámci zdokonalování poskytovaného servisu postupně přechází na elektronický systém záručních a servisních knížek. Při instalaci mechanického zabezpečení Construct dosud získávali zákazníci záruční a servisní knížku, do které se zapisovaly údaje o montáži zařízení, v tištěné podobě. Záruční a servisní knížka sloužila nejen ke snazšímu vyřízení případných reklamací, ale zejména k potvrzování ročních kontrol, které prodlužují záruku na mechanické zabezpečení Construct až na pět let. Nyní pracovník montážní organizace vyplní jednoduchý formulář na firemních webových stránkách a vytiskne zákazníkovi pouze jednostránkový certifikát potvrzující montáž zabezpečení do vozidla. V případě ročních kontrol opět potvrdí pouze formulář na internetu a předá zákazníkovi vytištěný certifikát. Tím se automaticky prodlouží záruční lhůta na další rok, až po dobu pěti let. Tato pozitivní změna bude plně zavedena od roku 2014. Montážní organizace nebudou muset záruční a servisní knížky nadále skladovat a zákazník si domů odnese pouze jednostránkový certifikát místo několika stránkové knížky.

Podobné články:

2 komentáře u „Není nad poctivé mechanické zabezpečení vozidla“

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.