VIDEO: Porsche 918 Spyder na silnici

Po sérii testů polonahého prototypu 918 Spyder přešlo Porsche na testování s úplnou karosérií. Koukněte, jak to supersportu budoucnosti sluší na silnici.

Rychlé, technologiemi našlapané a k přírodě šetrné Porsche 918 Spyder jsme vám již představili. Porsche, které žije motosportem, na nic nečekalo a prototyp 918 Spyder obléklo do barev Martini Racing jako připomínku úspěchu 917 v Le Mans roku 1971. Plug-in hybrid je poháněn benzínovým motorem V8 4,6 l (419 kW) a dvěma elektromotory o výkonech 80 a 90 kW

Porsche slibuje akceleraci 0–100 km/h kolem 3 sekund a maximálku 325 km/h. Rovněž průměrná spotřeba je dechberoucí – 3 l/100 km. Výroba 918 Spyder začne v září 2013. O vůz projevili zájem již 3 zákazníci z České republiky.

Martini baby

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

7 komentářů u „VIDEO: Porsche 918 Spyder na silnici“

  • každá udávaná spotřeba dle evropských norem, směrnic, měření nebo jak se tomu říká, je u hybridů zavádějící.

   Jak jinak může mít hybrid spotřebu dle evropského měření 1,5 l/100km a ten samý dle amerického způsobu měření 6,5 l/100km???

   Odpovědět
   • Nejen u hybridů je zavádějící, ale vždy je to auto od auta, model od modelu. Některé modely se k udávané kombinované spotřebě jsou schopny hodně přiblížit, jiné vůbec. I kdyby tohle Porsche dovedlo jezdit za 5 litrů, tak pořád je to krásná spotřeba vzhledem k výkonům a já věřím, že to dokáže, ale s hodně lehkou nohou na plynu a to je sebetrýznění v takovém autě…

    Odpovědět
    • Nemuze mit ani 5 litru na sto. Hybrid pouze uklada energii z brzdeni do baterii/konden­zatoru a zpetne ji dava do obehu pri zrychlovani. Nic vice, pokud by to byl hybrid s baterii ktera se nabiji „doma“ tak by ke spotrebe v litrech paliva bylo nutno dodat jeste spotrebu elektriny a to nebylo. Hybrid nemuze nikdy snizit spotrebu na 1/3 ci 1/4 nehybridniho motoru.

     Odpovědět
   • Jednoduše, máš špatné jednotky.
    Je to, reálná hodinová mzda evropana 60 Kč = 1,5 litru benzínu = 100 km, amící koupí za 60 Kč = 6,5 litru benzínu = 100 km, vše podle mě v pořádku 😀

    Odpovědět
 1. Zase jeden hura clanek s nespravnymi a neuplnymi informacemi. Existuji zakony zachovani treba energie. A to staci. Kdyz mam na vystupu takovy a takovy vykon, pak je jasne, ze ten vykon musim necim vytvorit. To znamena nejaky energeticky potencial na vstupu musi ten vykon byt schopny dodat. A to 3 litry benzinu proste nedokazou. A kdyz vidim elektrinu, tak je jasne, ze i ta se nekde musela vzit. Cili musim do spotreby zapocitat i energeticky prinkon tech baterii a tak dale. Cili bych to shrnul, kdyby mi vyslo 13 litru prepoctem, videl bych to lepe. 3 litry jsou samozrejme nesmysl.

  Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.