VIDEO: Holky v superautech (5)

V pátém dílu se setkáte opět s blondýnkou Jenni, která tentokrát zkusí karbon-kevlarové sedadlo v Porsche Carrera GT. Pojďme si připomenout tento výjimečný vůz, který by možná ani nevznikl, nebýt změny pravidel pro vytrvalostní závody.

Po změně pravidel pro třídu GT a závod Le Mans zbyl v Porsche „rozdělaný“ projekt motoru, který se v závodním voze už nemohl objevit. Naštěstí, příležitost pro sériový automobil. V té době se výrobci předháněli, kdo nabídne silnější atmosférický motor a Porsche vytáhlo eso z rukávu – V10 o objemu 5,8 l s výkonem 450 kW (612 k) a točivým momentem 590 Nm. Motor točil 8 000 ot./min. a uměl rozpohybovat vůz na stokilometrovou rychlost za 3,7 sekundy… s manuální 6stupňovou převodovkou! Maximální rychlost činila neskromných 330 km/h. Protože Carrera GT měla karbonovou karoserii a spoustu dalších dílů, vážila jen 1380 kilogramů. Brzdy byly karbon-keramické, jak jinak. Mezi zajímavosti patřily řadicí páka z balsového dřeva (vzpomínka na Porsche 917, které vyhrálo Le Mans) a magnéziová kovaná kola s centrální maticí. Během let 2004 – 2006 se vyrobilo jen 1 270 aut z původně 1500 plánovaných. Cena Carrery GT se tehdy pohybovala na úrovni 16 mil. korun.

Jenni v Porsche Carrera GT

Podobné články:

1 komentář u „VIDEO: Holky v superautech (5)“

  1. Vždycky se musím usmívat tomu, jak si někdo nakrade, a pak mu dělá potíže užít si své prachy jinak, než šaškováním před kurvama.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.