Jde to, ale musíte vědět kde ho najít. Chcete-li najít vhodné a levné povinné ručení, hledejte i reference pojišťovny. Stejně jako jinde i u povinného ručení někdy cena odpovídá kvalitě, a proto buďte obezřetní. Před zřízením jakéhokoli pojištění by mělo následovat několik kroků.

Kromě průzkumu trhu, byste se měli vyhledávat konkrétní pojišťovací společnost a sledovat spokojenost a názory jejich klientů. Jestliže narazíte na několik negativních zkušeností s pojišťovnou, je jasné, že se poohlédnete dál. 

Kvalitní a spolehlivá pojišťovací společnost, která nabízí i levné povinné ručení, nemusí být vždy jen ta, co snadno vyřídí vaši nehodu. Faktorů, které určují kvalitu společnosti, je hned několik. Jedním z nich mohou být služby navíc, které vám k tradičnímu povinnému ručení nabídnou. Nemusí to vždy znamenat navýšení ceny. Ve vysokém konkurenčním prostředí se snaží pojišťovací společnosti přehánět v nabízených službách, proto můžete k základnímu povinnému ručení získat třeba i první škodu bez vlivu na bonus či cokoli jiného. Vyplatí se udělat si čas na vyhledávání té správné pojišťovací společnosti, která vám zajistí to, co je výhodné právě pro vás. Cena povinného ručení a služby navíc, mohou fungovat společně a je schopen si je dovolit téměř každý. Při výběru nejen povinného ručení, ale i jakéhokoli jiného pojištění se zaměřte nejdříve na známé společnosti, o kterých již víte a máte vy či vaši blízcí s nimi nějakou zkušenost. Rozhodnutí, do kterých pomyslných rukou svěříte své povinné ručení, pořádně promyslete. Komunikace s pojišťovnou by měla být už při zřizování pojištění plynulá a pro vás komunikačně příjemná. Pokud se již na začátku nebudete cítit dobře a budete mít pochybnosti, je pravděpodobné, že jí nebudete věřit ani v případě nehody.