Levné pneu nemusí být nekvalitní. Nabídka e-shopů s pneumatikami pokrývá všechny přední světové výrobce. Nákupem po internetu ušetříte a pneu vám dopraví zdarma až domů.

Kupovat repasované pneumatiky, takzvané „protektory“, nebo neznámé výrobky v hypermarketech, se dnes už nevyplatí. Nejlevnější nové pneu seženete pohodlně na internetu a bude se jednat o kvalitní značkové výrobky. Ušetřit můžete nákupem staršího modelu, dejte si ale pozor na to, aby nebyla pneumatika příliš dlouho skladována. Čím déle někde leží, je vystavena světlu, teplu, nebo chladu, ztrácí své trakční vlastnosti.

Pořízením druhé sady pneumatik prodloužíte jejich životnost

Letní pneu musí mít hloubku vzorku nejméně 1,6 mm. Při větším opotřebení pneumatika ztrácí své vlastnosti a to zejména na mokru. Za deště totiž vzorek pneumatiky nestačí odvádět vodu a tak se pod ní začíná navalovat vodní klín. Pneumatika pak klouže po vrstvě vody a auto je neovladatelné. Aquaplaningu zabrání jedině dostatečně hluboký vzorek pneumatiky.

To samé platí u pneumatik zimních, kde by měl být vzorek ještě hlubší, alespoň 4 mm. Povinnost zimního obutí platí v ČR od 1. listopadu do 31. března, ale pouze za předpokladu, že se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, námrazy nebo lze jejich vznik očekávat v průběhu jízdy. Pokud tedy patříte k těm, kteří jezdí celoročně i do vyšších poloh, kupte si i zimní pneumatiky. Jejich pořízení se vyplatí i z důvodu prodloužení životnosti. Dvě sady pneumatik znamenají poloviční opotřebování každé z nich.

letním pneumatikám si pořiďte alu kola, pro ta zimní zase plechové disky s poklicemi. Pokud máte obutá kola kde skladovat, můžete si kola měnit sami a tím ušetřit pár stovek za přezutí dvakrát ročně.