Pneumatiky vybíráme podle kvality, ne podle ceny

Výběr pneumatik se nevyplatí podceňovat. Ovlivňují totiž také bezpečnost a styl jízdy, ale také komfort, který při jízdě autem pociťujete. Ačkoli člověka láká koupit spíše levnější pneumatiky, vyplatí se investovat do kvality. Jak ale kvalitu poznáte?

Jedním ukazatelem je samozřejmě cena. Není ale zase moudré řídit se čistě a pouze cenou produktu. Některé pneumatiky mohou být zbytečně předražené a nic to přitom nemusí vypovídat o jejich kvalitě. Naopak i některé levné pneumatiky mohou být kvalitní, pokud jsou například ve slevě. Mnohem spolehlivějším indikátorem kvality pneumatik jsou ovšem nezávislé testy, které jsou každoročně prováděny a to jak u zimních, tak i u letních pneumatik.

Testy pneumatik napoví víc

Hodnocení pneumatik zpravidla probíhá v několik kategoriích. Hodnoceny jsou především jízdní vlastnosti, které pneumatika poskytuje. Zpravidla se u letních pneumatik nejvíce klade důraz na jízdu na mokru, a u zimních pneumatik pak na zmrzlém povrchu, poněvadž tyto situace jsou nejnebezpečnější pro řidiče i celou posádku vozu. Výsledky jsou zaznamenávány a hodnoceny. Dalšími faktory jsou hlučnost pneumatik, která může také znepříjemnit jízdu na dlouhé trasy. Testovány bývají dále výdrž pneumatik, respektive jejich životnost, spotřeba paliva, kterou pneumatiky také ovlivňují svým valivým odporem. Testovány jsou vždy různé konkrétní rozměry. Z nich se pak dá relativně odvozovat, i když váš specifický rozměr mezi testovanými nebyl. Jednoduše porovnáte vám nejbližší.

Mezi kvalitní pneu se standardně řadí především Barum, Continental nebo například Kleber. Tyto pneumatiky můžete pořídit ve slevách na eshopu www.pneu-centrum.cz, který poskytuje na aktuální sezonu vždy zlevněné značkové pneu v určitých rozměrech.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.