Nissan 370Z Nismo – upraveno přímo výrobcem

Nissan představil aktualizovanou verzi 370Z Nismo, tedy model od sportovní divize Nissan Motorsport. Tentokrát bude „ostré“ Zetko dostupné i na evropském trhu. Má cenu o něm přemýšlet? Čtěte.

Krom toho, že Nismo staví závodní vozy, tak dělá „melouchy“ v podobě vylepšených silničních modelů. Letos v létě se na evropském trhu ukážou hned dva takové modely – Juke, o kterém jsme vás již informovali a pak coupé 370Z. Zetku se Nismo věnuje už řadu let, ale do Evropy zavítá až letos.


Autor: Nissan

bodykit Nismo – pěkný a funkční

Oproti standardnímu Zetku s výkonem 241 kW (328 k) má Nismo 253 kW (344 k) v 7400 ot./min. a disponuje točivým momentem 370 Nm. Objem vidlicového šestiválce zůstává neměnný (3,7 l). Nismo je k mání pouze s 6stupňovou manuální převodovkou, takže na automat zapomeňte. Vůz (pouze jako coupé) má pro letošní sezónu upravený bodykit, velké zadní křídlo, jak bývá u Nismo zvykem, větší zadní difuzor a jezdí na 19“ kolech s pneumatikami Bridgestone 245/40 a 285/35. Nismo se vedle motoru a výfuku zaměřilo na podvozek a brzdy. Jiné jsou tlumiče, pružiny (nižší o 10 mm oproti sérii) a brzdové obložení. Uvnitř jsou sportovní sedadla a semišový volant.


Autor: Nissan

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

detaily

Názor TopDrive

Na první pohled to nevypadá na kdovíjaké zásahy, ale to ani nebylo záměrem. Nismo by sice umělo předělat Zetko na bestii, nicméně úkol se týkal civilních vozů, které budou provozovány na silnicích. A tak se Nismo soustředilo na to, aby 370Z bylo zase o kus lepším autem pro řidiče, ale zároveň si ponechalo svoji použitelnost v každodenním provozu. Dáváme palec nahoru.

Podobné články:

2 komentáře u „Nissan 370Z Nismo – upraveno přímo výrobcem“

  1. Nismo 370Z je super auto a za super cenu, nabízí srovnatelné zážitky jako jiné podstatně dražší sporťáky, mám ho 2 roky dovezené z USA, a nemá chybu, 350koní bohatě stačí na 99,9% toho co jezdí v česku abych ukázal svoje výfuky ….. 🙂
    kostera@volny.cz

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.