Na pražskou Autoshow přišlo téměř 30 tisíc lidí

[Tisková zpráva] V neděli 4. října 2015 se uzavřely brány jediného letošního autosalónu, který se koná v České republice. Během 4 výstavních dnů se na ploše bezmála 19 tisíc metrů čtverečních představilo 50 značek. Na holešovickém výstavišti nebyla nouze o novinky, oblíbené stálice na trhu i bohatý doprovodný program. Symbolický osmnáctý ročník si prohlédlo téměř třicet tisíc osob, konkrétně 29 950 návštěvníků.

Přímo z frankfurtského autosalónu, který se konal v druhé polovině září, zamířily do Holešovic nepřehlédnutelné novinky. Milovníky luxusu nadchlo Bentley Bentayga – nejrychlejší a nejluxusnější SUV na světě. Kromě svého výkonu zaujalo především elegantním designem, který s britskou pečlivostí a smyslem pro detail kombinuje prvky z ušlechtilých materiálů včetně dřeva a kůže. Další zcela „čerstvé“ novinky přestavovaly vozy rozličných tříd, jako například nová DS4, Jaguar XF, Opel Astra, či Subaru Levorg. Z novinek vyráběných v Čechách rozhodně nezůstaly bez povšimnutí Hyundai Tuscon, sportovní Praga či Škoda Superb Combi.

Zatímco venkovní plocha byla určena především užitkovým vozům a doprovodnému programu, Průmyslový palác, Střední hala i obě dvě křídla byly dominantou expozic současně nabízených značek na českém trhu včetně novinek. Část automobilek našla místo v Křižíkových pavilónech, které byly zasvěceny rovněž závodním vozidlům a veteránům. Jejich protipólem pak byly elektromobily včetně unikátní Tesly.

Pro ty, kteří si nechtěli vystavené exponáty pouze prohlížet, byly určeny testovací jízdy v téměř třiceti modelech vybraných značek. Konaly se na více než dvoukilometrovém okruhu před Průmyslovým palácem. Prostoru pro zkoušení tedy bylo více než dost. Návštěvníci bažící po dobrodružství si mohli užít adrenalin na off-roadovém parkuru. Součástí doprovodného programu byl i blok věnovaný bezpečnosti jízdy včetně dopravního hřiště pro děti či otočného simulátoru nehody. Nezapomnělo se ani na ženy, jimž byla zasvěcena expozice internetového magazínu Žena v autě.

Podobné články:

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.