Po čtyři dny se uskuteční jediný celostátní autosalón v České republice Autoshow Praha 2018. Hostit bude 43 automobilových značek.

Přes dvě desítky premiér avizují vystavovatelé, ať již z řad multidealerů, tak samotných dovozců. Nebudou chybět značky Alfa Romeo s novým modelem Stelvio QV, Audi s novou vlajkovou lodí A8, Citroën s novinkou C4 Cactus, Dacia s aktuální generací SUV Duster, či na českém trhu zcela nová značka Dodge. Ta představí Challenger Hellcat, SUV Durango a pick-up RAM 1500. Ford vyrukuje hned se třemi novinkami, a to legendárním modelem Mustang, crossoverem Ecosport, či luxusní dodávkou Tourneo Connect.

Hyundai předvede zatím poslední nošovický model i30 Fastback a možná se postará o ještě jedno překvapení. Jaguar přiváží nové malé luxusní SUV E-Pace, Lexus opět vlajkovou loď LS. MercedesBenz prakticky pár týdnů po autosalónu v Ženevě představí luxusní čtyřdvéřové kupé CLS, Renault zase sportovní Mégane R.S.. Subaru se ukáže s novým crossoverem XV, domácí značka Škoda se pochlubí inovovaným modelem Fabia a luxusní variantou SUV Kodiaq L&K. Volkswagen na Výstavišti v Holešovicích odprezentuje malé SUV T-Roc, Volvo pak o třídu větší model XC40 stejné kategorie. Z výše uvedeného výčtu je jasné nač se desítky tisíc návštěvníků mohou těšit.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem bude věnována především užitkovým vozům. Pozornost si zaslouží zejména pick-upy, které jsou stále oblíbenější a které již dnes nabízí celkem devět značek.

Nedílnou součástí autosalónu Autoshow Praha 2018 bude opět doprovodný program. Mezi nejatraktivnější budou patřit testovací jízdy s téměř dvěma desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu vně Výstaviště. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla. K vidění bude také unikátní prezentace týmu eForce, který se každý rok zabývá konstrukcí a stavbou studentské formule pro prestižní závody kategorie Formula Student a který představí návštěvníkům jedinou formuli s elektrickým pohonem, a to dokonce 4×4, v České republice.

Víkendový doprovodný program je zaměřen na rodiny s dětmi. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti. Internetový magazín Žena v autě.cz již po čtvrté zajistí akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Návštěvnice si budou moci na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nebudou chybět ani trenažery, které přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě, nebo náraz v rychlosti 30 km/h, či poučí o správném uchycení dětské autosedačky. Návštěvníci budou mít též příležitost shlédnout vozy integrovaného záchranného systému.

  • Těšit se tedy můžeme na nejlépe obsazený autosalón v ČR, řadu novinek a bohatý doprovodný program. Autoshow Praha 2018 bude určitě stát za návštěvu.

www.autoshowpraha.cz

www.facebook.com/Autoshow.Praha

Základní informace o veletrhu AUTOSHOW PRAHA 2018

Termín konání:                 12. – 15. 4. 2018

Místo konání:                    VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE

Průmyslový palác

Venkovní plocha (před Průmyslovým palácem)           

Organizátor:                      INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny :             12. – 14. 4.         10:00 – 19:00 hod.

  1. 4. 10:00 – 17:00 hod.

Vstupné:         200 Kč dospělí
150 Kč             zlevněné (děti od 10 let, studenti, senioři 60+)
400 Kč             rodinné (2 dospělí, max. 3 děti)
zdarma           ZTP/P, děti do 10 let