Mercedes-Benz třídy S – technické lahůdky a ceny

Přinášíme vám technické lahůdky, kterými se pyšní nová třída S, ceny pro český trh a fotogalerii.

Nové eSko se ukázalo v celé své kráse a s řadou technických vymožeností. Představme si některé z nich.

Čtení povrchu silnice

Vzduchové pérování mají velké Mercedesy už několik let. V novém eSku se plynule adaptivní systém AIRMATIC objevuje v dalším stupni evoluce. Pro model S500 je k dispozici MAGIC BODY CONTROL, tedy odpružení, které na nerovnosti reaguje v předstihu díky ROAD SURFACE SCAN. To je stereo kamera, která ve vzdálenosti 15 metrů před vozem (do rychlosti 130 km/h) snímá a vyhodnocuje povrch silnice.

S vůní

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Velký důraz kladli u Mercedesu na klimatizaci a to z pohledu výkonu, možnosti regulace, kvality ovzduší a hlučnosti. Díky AIRBALANCE lze zapínat a regulovat parfémování klimatizovaného vzduchu, které však nezanechává pachovou stopu na oblečení. Samozřejmostí je regulování klimatizace pro každé sedadlo zvlášť. V zadu se setkáte s vyhřívanou loketní opěrkou.

Masáž v autě

Sedačky mají nekonečně mnoho nastavení poloh, jsou vyhřívané, ventilované a vzadu i s masážní funkcí. Mercedes nabízí 5 (slovy: pět) variant zadních sedadel. Masážní funkce fungující na principu horkých kamenů (!) má šest programů.

Jako v letadle

Dva TFT displeje s úhlopříčkami 12,3“ umístěné v palubní desce nejsou úplně běžnou záležitostí a to ani v kategorii těch nejluxusnějších vozů. Ten levý zastává klasické funkce – rychlost, otáčky, palubní počítač a funkce tempomatu. Pravý displej zobrazuje infotainment. Setkáváme se zde s interaktivní prezentací obsahu navigace, animovaným kompasem, informování cestujících o poloze tak, jako tomu bývá v letadlech a s mapami od strýčka Google. Základní audiosystém má deset reproduktorů, pro ty nejnáročnější je připraven Burmester s 3D sourround sound systémem.

Ceny

Základní ceny na českém trhu vč. DPH.

  • S 350 BlueTEC 2 093 300,–
  • S 350 BlueTEC Long 2 238 500,–
  • S 400 HYBRID 2 232 450,–
  • S 400 HYBRID Long2 389 500,–
  • S 500 2 734 600,–
  • S 500 Long 2 831 400,–

Video

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.