Mercedes-Benz S 63 AMG – pro pana generálního

Nový Mercedes-Benz třídy S se teprve dostává na trh a AMG už představilo svoji verzi – S 63 AMG, nejvýkonnější třídu S v nabídce. AMG neopomnělo ani verzi s pohonem všech kol.

Třídu S, resp. její největší technické lahůdky a ceny pro česky trh jsme vám již představili (čtěte zde). S 63 AMG přebírá to hlavní, ladí to důležité a přidává to nejlepší – ručně montovaný motor dle filozofie – každý jeden motor kompletuje vždy jeden člověk. Podle nápisů V8 biturbo se lze dovtípit, odkud fouká vítr. Jedná o dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec 5,5 l, který AMG používá i v jiných modelech, např. v E 63 AMG. Přímé vstřikování s piezoelektrickými vstřikovači, intercooler typu voda-vzduch, ECO start/stop systém a výfukové potrubí s klapkami neodmyslitelně patří k tomuto modernímu zážehovému agregátu. Pro S 63 AMG byly výkon a točivý moment naladěny na hodnoty 430 kW (585 k) a 900 Nm. Motor pochopitelně splňuje normu Euro 6. Mercedes-Benz se chlubí kombinovanou spotřebou 10,1–10,3 l/100 km. Akcelerace 0–100 km/h je za 4,0 resp. za 4,4 sekundy, záleží na náhonu, maximální rychlost je standardně omezená na 250 km/h

S 63 AMG je nabízeno s pohonem zadní nápravy nebo obou náprav (4MATIC). Čtyřkolka má výchozí rozdělení sil mezi přední a zadní nápravu v poměru 33:67. Velkým tématem u Mercedesu, potažmo u AMG je pohotovostní hmotnost. Karoserie vozu je celá hliníková, klasickou baterii nahradila Li-lon baterie, lehčí jsou jak kovaná kola (velikost 19“ a 20“), tak i brzdy (keramické za příplatek). Nová S 63 AMG je o 100 kilogramů lehčí, než dosavadní model. 4MATIC přidá 70 kilogramů hmotnosti navrch. Převodovka je vždy 7stupňová automatická AMG SPEEDSHIFT MCT 7 s režimy C (Controlled Efficiency), S (Sport) a M (Manual). Odpružení se nabízí dvojí – AIRMATIC nebo MAGIC BODY CONTROL. Druhé jmenované skenuje povrch vozovky, aby s předstihem reagovalo na zvlněný povrch. 

Premiéra vozu proběhne v září na frankfurtském autosalonu. Vůz se začne prodávat od roku 2014 s cenami (pro německý trh): 

  • S 63 AMG od € 149 880,– 
  • S 63 AMG 4MATIC od € 152 617,–. 

Video od Mercedes-Benz

Podobné články:

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.