Atraktivní Benz střední třídy – model CLA si odbude premiéru na lednovém detroitském autosalonu. Výkonné AMG, které nyní prochází testy, se ukáže až ve Frankfurtu. Pár detailů známe již dnes. Bude CLA AMG rychlý Mercedes nebo Mercedes pro řidiče?

Byl to právě Mercedes-Benz, který dal světu první čtyřdveřové coupé (tento výraz nemáme rádi, pozn. redakce). Psal se rok 2004, když Mercedes začal s výrobou luxusního sedanu s velmi atraktivní karosérií, modelem CLS. Se značným zpožděním se řada prémiových výrobců snaží o totéž, například Audi s modelem A7 či BMW s 6 Gran Coupé. Zvláštní je, že v segmentu střední třídy máme zatím jen Audi A5 Sportback. O plánech Mercedesu na „menší CLS“ víme už dlouho, to není žádné tajemství, ale teprve nyní dostávají tyto plány jasnější kontury. Výsledkem bude model CLA, který se ve vší parádě ukáže na lednovém Detroitu.


Autor: worldcarfans.com

testování CLA 45 AMG

Verze pro fajnšmekry – CLA 45 AMG – dorazí až na podzim 2013. Její premiéra proběhne na frankfurtském autosalonu, který se koná tradičně v září. Auto se již pilně testuje, což víme díky lovcům špionážních fotek. Verze AMG se bude odlišovat sportovním a zároveň dostatečně elegantním kabátkem, velkými koly, dvojitým výfukem. Interiéru dodají šmrnc hliníkové a karbonové doplňky. Pod kapotou bude vrčet benzínový čtyřválec 2,0 l s turbodmychadlem. Stejný motor najdeme i v menším A45 AMG. Počítáme s výkonem na hranici 257 kW (350 k). Převodovka bude 7stupňová automatická se dvěma spojkami. Síla poputuje buď na zadní, nebo na všechna čtyři kola, v případě, že nám dá Mercedes vybrat. Ve hře je totiž možnost, že CLS 45 AMG bude jen s pohonem všech kol, což někdo uvítá, jiný ne. Akceleraci z 0–100 km/h odhadujeme na cca 5 sekund a maximálku na obligátních 250 km/h.


Autor: Mercedes-Benz

190 2,3 16V by byla dobrým vzorem

Názor TopDrive

Kdyby Mercedes-Benz nabídl CLA 45 AMG s pohonem zadních kol ve spojení s manuální převodovkou, pak by měl ostře nabitou zbraň. Atraktivní vůz pro nadšené řidiče, řekněme jakýsi duchovní nástupce modelu 190 2,3 16V. To se ale (asi) nestane.