Maserati vždy představuje skvělou kombinaci luxusu, elegance, stylu a sportovnosti. MC Stradale zdůrazňuje hlavně tu sportovnost. S jakými změnami přijede tento rok?

Pijete nejlepší italské víno, nosíte italské obleky a obouváte italské boty. Možná milujete italskou kuchyni. Jezdíte v Maserati Quattroporte, což je moc fajn auto, ale občas by to chtělo větší dávku adrenalinu. Chcete-li zůstat věrní značce, pak GranTurismo MC Stradale bude jasná volba. Vadí vám jen dvě sedadla a trubkový bezpečnostní rám? Nedivte se, MC Stradale bylo inspirováno závodními vozy v Maserati Trofeo. Pro tento rok jsou tu ale určité změny, tou největší z nich je čtyřmístná konfigurace, takže na track-days můžete brát celou rodinu. Agresivní bodykit s otevřenou tlamou vpředu a difuzorem vzadu naštěstí zůstal. 


Autor: Maserati

GranTurismo MC Stradale

Kovaná 20“ kola mají nový design, pod nimi jsou keramické brzdy Brembo a kapota motoru je z karbonu. Pod kapotou je stále atmosférický motor V8 4,7 l. Nové MC má výkon 338 kW (460 k), tedy o 7 kW více než dosavadní MC Stradale. Síla motoru se dere na zadní nápravu skrze 6stupňový automatizovaný manuál ovládaný pádly pod volantem. Maximální rychlost je 302 km/h. Novinku ukáže Maserati příští týden na ženevském autosalonu.