Lotus bude pravděpodobně na prodej, jeho hodnota je asi 200 milionů liber

Poté, co se malajská vláda rozhodla prodat automobilku Proton, je pravděpodobné, že noví majitelé se zbaví Lotusu, který pod Proton spadá.

Podle serveru autoweek.cz  jednalo vedení Protonu o možnosti prodeje 40 až 50 % akcií a málo využívaného výrobního závodu Tanjung Malim  koncernu GM za 220 až 255 milionů dolarů

Včera se však objevily infor­mace, že Proton bude prodán do rukou místních malajských investorů a podnikatelů a že prodej některé z nadnárodních automobilek je zatím vyloučen. Některá z velkých automobilek by ale přeci jenom mohla nakonec z prodeje Protonu něco vytěžit, a to díky následnému očekávanému prodeji Lotusu, ve kterém má Proton podíl.

Odborníci a znalci poměrů v automobilovém průmyslu totiž správně poukazují na skutečnost, že případný nový majitel Protonu nebude mít asi zájem o 64% podíl v Lotusu, protože Lotus stojí Proton spoustu peněz a dříve než v roce 2014 se k zisku pravděpodobně nevrátí. Proton ale zároveň potřebuje hotovost na vlastní rozvoj a souboj se stále silnější konkurencí.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Samotný Lotus navíc Protonu nic nepřináší – automobilky mají tak rozdílné cílení svých produktů, že v podstatě neexistuje možnost sdílet technologie a postupy a šetřit tak finanční zdroje.

Jak se celá transakce dotkne stáje F1 Lotus Renault GP, není zatím úplně zřejmé.

Podobné články:

Napsat komentář