Kia dosáhla historicky nejlepšího výsledku ve studii kvality J.D. Power 2015

[Tisková zpráva] Automobilka Kia dnes v Severní Americe dosáhla dalšího historického milníku. Organizace J.D. Power ve své studii kvality nově pořízených vozů (Initial Quality Study – IQS) pro rok 2015 zařadila značku Kia na druhé místo v rámci celého automobilového průmyslu. Skóre automobilky ve studii IQS se oproti doposud nejlepšímu výsledku z roku 2014 zlepšilo o 20 procentních bodů, a tak se tato rostoucí značka rychle vyšplhala o čtyři příčky na celkově druhé místo mezi 33 automobilovými značkami a vůbec nejvýše mezi všemi neprémiovými značkami vozů.

Na vzestupu značky Kia mají podíl výsledky dvou nejlépe prodávaných modelů Kia (Soul a Sorento) stojících na vrcholu třídy – přičemž další modely, tj. Rio, Optima, Cadenza, Sportage a Sedona/Grand Carnival, se ve všech případech zařadily ve svých kategoriích do trojice nejlépe hodnocených vozů.

Jsme toho názoru, že výsledky studie J.D. Power jsou věrným odrazem názorů našich zákazníků, komentoval Michael Sprague, provozní ředitel a výkonný viceprezident společnosti Kia Motors America. Vzestup značky Kia je jedním z největších příběhů o úspěchu v tomto odvětví, stojící na dlouhodobé strategii soustřeďovat se na kvalitu, posilování značky a tvoření nezaměnitelné image.

Prodeje značky Kia se v USA za posledních šest let více než zdvojnásobily v souvislosti s tím, jak Kia výrazně investovala do trhu a postupně se šplhala v ročním hodnocení studie IQS organizace J.D. Power. V roce 2012 získal model Soul první místo v kategorii kompaktních víceúčelových vozů a o rok poté se Kia probojovala do desítky celkově nejlepších, když modely Soul a Sportage (shodně) získaly v příslušných kategoriích nejvyšší ohodnocení.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Kia v roce 2014 dosáhla na šestou příčku v rámci celého automobilového průmyslu. Výrobní závod Kia ve West Pointu v americké Georgii (Kia Motors Manufacturing Georgia), kam automobilka investovala 1,1 mld. USD, produkuje modely Sorento a Optima. Ve studii pro rok 2015 dosáhl historicky vůbec nejvyššího ocenění za kvalitu mezi závody regionu Severní/Jižní Ameriky. Závod Kwangju, kde se vyrábí model Soul, byl zařazen na první místo v rámci regionu Asie a Oceánie.

Každoroční studie IQS organizace J.D. Power, nyní pořádaná již 29. rokem, analyzuje odpovědi majitelů vozů napříč 26 automobilovými segmenty. Výsledky studie IQS staví na reakcích majitelů vozidel, kteří hodnotí požitek z jízdy, vlastnosti motorů a převodových ústrojí, stejně tak jako širokou škálu problémů souvisejících s kvalitou, a to po dobu prvních 90 dnů po zakoupení příslušného vozidla.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.