Je ŠKODA bez starostí opravdu bez starostí?


Auto za fixní měsíční částku, včetně pojištění servisu a sady zimních kol. To slibuje program ŠKODA Bez starostí. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto programu a pro koho je tzv. operativní leasing pro soukromé osoby ideální?

+ Chcete vždy to nejlepší? Máte to mít

Pokud toužíte jezdit jen v těch nejlepších a nejnovějších autech, program ŠKODA Bez starostí vám to umožní. Každých 24 až 48 měsíců totiž dostanete nový vůz. Pokud se vám konkrétní vůz osvědčí a budete si jej chtít nechat, pak si jej můžete od prodejce odkoupit za odpovídající cenu.

+ Pojištění, servis, údržba…není to nic levného, že?

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

ŠKODA bez starostí slibuje, že budete mít o vůz postaráno. Záleží však na zvoleném tarifu Předplaceného servisu, do jaké míry jsou výdaje spojené s vozem hrazeny. Můžete mít například kompletní pojištění (povinné ručení, havarijní pojištění s 5% nebo 1% spoluúčastí a připojištění obvodových skel) nebo se nemusíte starat ani o servisní úkony nebo výměny pneumatik podle sezóny. Vše je v ceně. Jediné, co si tak v průběhu používání vozu navíc platíte, je dálniční známka a pohonné hmoty.

+ Nemáte čas vyřizovat papíry? My ano.

Vy jen platíte a jezdíte, nájemce vyřeší vše ostatní. Podchycené je nejen kompletní pojištění, ale nemusíte se starat ani o přepis vozu, nebo jeho prodej po skončení nájemní doby.

– A co když přesně vím, jaký vůz a výbavu chci?

Musíte si vybrat vždy jen z konkrétních modelů, které jsou v nabídce. Pokud hledáte konkrétní výbavu nebo motorizaci, pak můžete narazit na to, že prodejce všem vašim požadavkům nebude moct vyhovět. Přesto je v rámci programu v nabídce 8 aktuálních modelů ŠKODA, které jsou pro běžné užívání vybaveně nadstandardně.

– A co když chci auto půjčit kamarádovi?

Standardně vozem mohou jezdit jen vaši rodinní příslušníci. Je třeba si dát pozor, když chcete vůz půjčit třeba jen kamarádovi. Pro další osoby totiž musíte mít zvláštní povolení, jinak by autem jezdit neměli.

– A co když jezdím často a daleko?

V rámci pronájmu se počítá s maximální hranicí 150 000 km za dobu pronájmu s tolerancí 5 000 km. Pro většinu řidičů je tato hranice postavená dostatečně vysoko a nebudou mít problém se do ní vlézt. Pokud se však náhodou přes ni dostanete, za další kilometry doplatíte podle ceníku.

Shrnutí: Pro koho je tedy ŠKODA bez starostí ideální?

Všechny body, které pro některé řidiče mohou být omezující, vás nijak za běžného fungování nebudou omezovat. Program ŠKODA bez starostí myslí na různé situace a je postaven tak, aby co nejvíce usnadnil řidičům ježdění, papírování i servisní úkony týkající se auta.

Skvělou investicí tak může být pronájem vozu pro začínající nebo drobné podnikatele, pro něž by byla jednorázová investice do nového vozu příliš zatěžující. Také tento program dokáže vyřešit situaci, kdy potřebujete vůz jen na přechodnou dobu. Stejně tak můžete program zvolit v případě, že nejste rozhodnutí, jaký vůz si koupit. Jednoduše jeden model na dva roky zkoušíte, a pokud jste spokojení, odkoupíte jej za odpovídající cenu. Pokud ne, můžete si vybrat a pronajmout nový vůz.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.