Exkluzivní kalendář Pirelli 2019 představili v Miláně, do Česka míří jediný kus

Pirelli Hangar Bicocca v italském Miláně se stal místem slavnostního odhalení unikátního kalendáře Pirelli 2019. Stejně jako každý rok přináší i 46. edice výjimečné fotografie, které originálním způsobem rozvíjejí téma ženské krásy. Tentokrát uznávaný britský fotograf Albert Watson vypráví příběh čtyř žen, z nichž každá způsobem sobě vlastním usiluje o dosažení cílů a naplnění svých snů i tužeb. Kalendář Pirelli 2019, který vznikal letos na jaře v Miami a New Yorku, proto nese podtitul „Snění“.

 

Misty Copeland

Exkluzivitu garantuje především velmi omezený počet exemplářů. Každoročně je vytištěno pouze několik kusů, z nichž každý má své pořadové číslo. Jedinečnost kalendáře podtrhuje rovněž fakt, že se nedostane do volného prodeje. Společnost Pirelli ho věnuje významným světovým osobnostem. Přesto i ti, kteří nepatří mezi vyvolené, mají šanci kalendář získat. Světoznámý výrobce pneumatik uvolňuje vždy několik výtisků do aukce a výtěžkem podporuje předem vybrané charitativní projekty. Nejinak tomu bude i letos, kdy jeden kalendář zamíří do internetové aukce v České republice. Tato veřejná aukce proběhne 19. prosince 2018 od 9 do cca 16 hodin na portálu iDNES.cz mediální skupiny MAFRA a zapojit se do ní může kdokoliv. „Aukce kalendáře Pirelli na iDNES.cz dosud vynesly téměř 4 miliony korun na podporu léčby onkologických pacientů. Věříme, že i letos se podaří získat významnou částku, která umožní nákup potřebného vybavení. Spojení charitativní aktivity s aukcí exkluzivního předmětu nám dává hluboký smysl nejen s ohledem na předvánoční období,“ říká ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA Miloslava Nováková.

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Laetitia Casta

Získaná částka poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně, který patří ke špičkovým zdravotnickým zařízením v celoevropském měřítku. Zabývá se léčbou nádorových onemocnění a soustřeďuje všechny medicínské obory potřebné pro komplexní onkologickou péči. Ročně jím projde kolem 170 000 ambulantních a 10 000 hospitalizovaných pacientů. „Za finanční prostředky získané z aukce chceme nakoupit nový aeroskop, jehož cena se pohybuje kolem 250 000 Kč. Tento přístroj slouží k vyhodnocování čistoty vnitřního ovzduší například v laboratořích nebo na operačních sálech. Absolutně čisté prostředí je nezbytné k tomu, abychom mohli zajistit kvalitní péči o naše pacienty, kteří v důsledku nádorového onemocnění trpí sníženou imunitou,“ vysvětluje náměstkyně Masarykova onkologického ústavu pro lékárenskou péči Šárka Kozáková.

Julia Garner

Kalendář Pirelli už dávno není pouhým souborem portrétů. Postupem doby se stal uměleckým dílem a cenným sběratelským artiklem. Edice roku 2019 ohromí hloubkou příběhu a pozitivním vnímáním ženské bytosti. „Letos jsme symbolicky dosáhli plnoletosti, neboť v České republice dražíme poosmnácté. Od začátku spolupracujeme s Masarykovým onkologickým ústavem a nevidíme důvod na tom cokoliv měnit. Finanční prostředky již umožnily realizovat řadu užitečných nákupů a doufáme, že také naše letošní aukce osloví milovníky ženské krásy, kteří pomohou naplnit charitativní poslání této akce. Do svých diářů by si měli zapsat datum 19. prosince, neboť internetová aukce probíhá jako obvykle jediný den,“ uvádí marketingový manažer Pirelli Tyre S.A. – Czech Zdeněk Vacl.

Misty Copeland

O kalendáři Pirelli pro rok 2019

Sekvence 40 snímků vypráví příběhy postav, které ztvárnili Gigi Hadid s Alexanderem Wangem, Julia Garner, Misty Copeland s Calvinem Royalem III a Laetitia Casta se Sergejem Poluninem. Barevné i černobílé fotografie mají formát 16:9, inspirovaný vášní Alberta Watsona pro filmové umění. „Když jsem přijal tuto výzvu, chtěl jsem ji pojmout jinak než ostatní fotografové. Přemýšlel jsem, jaký způsob by byl nejlepší. Nakonec jsem se rozhodl pro obrázky, které budou mít hloubku a budou vyprávět nějaký příběh. Chtěl jsem, aby lidé hned poznali, že mým cílem je fotografie ve své nejčistší formě, která odhaluje fotografované osoby a vytváří situaci zprostředkovávající pozitivní pohled na dnešní ženy,“ shrnuje svůj záměr Albert Watson. Říká, že každá ze 4 žen se soustředí na budoucnost a má svou vlastní osobitost, své vlastní životní cíle a své vlastní způsoby, jak jich dosáhnout. Základní myšlenkou tedy bylo vyprávění příběhu ve 4 „malých filmech“. Watson chtěl zaznamenat naděje protagonistů a jejich způsob uvažování o budoucnosti. Takovým příkladem může být postava, kterou ztvárnila Gigi Hadid. Nedávno opustila přítele, žije sama ve skleněné pevnosti a má jediného kamaráda a důvěrníka, kterého si zahrál Alexander Wang. V těchto snímcích je obsažen určitý pocit úzkosti. Naproti tomu Julia Garner hraje botanickou fotografku, jež sní o tom, že se uplatní na úspěšných výstavách. Tato část kalendáře vznikala v nádherné tropické zahradě v Miami. Misty Copeland, jejímž partnerem v kalendáři je Calvin Royal III, zase přemýšlí o tom, jak si udělá jméno ve světě tance. Na živobytí si vydělává v tanečním klubu, ale současně si postavila na zahradě malé jeviště, kde společně se svým přítelem nacvičuje tanec, aby se stala hvězdou. Laetitia Casta je malířka žijící v podkrovním bytě se svým přítelem, kterého hraje Sergej Polunin. Oba touží po úspěchu – ona jako umělkyně, on jako tanečník. I těmto fotografiím pomohla tropická atmosféra Miami. „Každá postava měla svou partii, kterou si v kalendáři zahrála. V některých případech se role blížila tomu, čím se daná herečka živí, ale samozřejmě všechny musely v určité míře předvést herecký výkon a nehrát jen samy sebe. A to je přesně to, co jsem původně chtěl,“ dodává Watson.

Zdroj: Pirelli

Podobné články:

Napsat komentář