Jak vybrat tu nejlepší autopůjčovnu?

Rádi byste si půjčili vůz v některé z mnoha autopůjčoven a nevíte, podle čeho se rozhodnout? Nemáte čas porovnávat více autopůjčoven a zbytečně tak utrácet svůj drahocenný čas? Pomůžeme vám a poradíme, jak na to.

Vybrat si autopůjčovnu by dnes neměl být žádný problém. Ve velkých městech je jich nepřeberné množství a všechny nabízí stovky aut nejrůznějších značek a typů. To platí zvláště také pro autopůjčovny v Praze. Prvním pravidlem je nerozhodovat se pouze podle ceny, ideální je mít dobrou referenci od někoho známého, ne vždy jsou totiž ty nejznámější autopůjčovny těmi nejlepšími. Dobré reference má u spotřebitelů například pražská autopůjčovna, kterou najdete na www.agile.cz.

Jedním z faktorů, podle kterých se dá posuzovat serióznost autopůjčovny, je doba působení na trhu. Pokud firma existuje již řadu let, je velmi pravděpodobné, že má dostatek zkušeností a ví, co přesně zákazník potřebuje. O úspěchu svědčí také její konkurenceschopnost a tím pádem i nastavení cen na rozumnou hranici. Kvalitní autopůjčovny poznáte i dle toho, že nabízejí další doplňkové služby, například půjčení vozu s řidičem, půjčení autodoplňků jako GPS, autosedačku, autoboxy, střešní nosiče atd. 

Ceny malého vozu se pohybují kolem tři sta korun na den i s daní. Ceny za půjčení auta střední a vyšší střední třídy začínají zhruba na tisícikoruně a dosahují cca až tří tisíc. Půjčovna od vás také může požadovat na vůz kauci, zde se ceny u různých autopůjčoven často liší. Důležité také je důkladně si prostudovat smlouvu. Pečlivě si pročtěte celý text smlouvy. Smlouva by správně měla obsahovat zejména vymezení toho, co je jejím předmětem, tedy jaké auto si zájemce půjčuje a jaké další služby a prvky půjčení obsahuje. Mělo by být také přesně určeno, na jak dlouho si vůz půjčujete. Samozřejmě autopůjčovna musí ve smlouvě uvést i to, kolik bude půjčení vozu stát, rozhodně chtějte předpokládanou cenu vědět předem. Zákon o ochraně spotřebitele říká, že celkovou cenu s daní i bez daně musíte znát ještě před zapůjčením věci a podepsáním smlouvy. 

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Na závěr si nezapomeňte půjčovaný vůz dobře prohlédnout. Měli byste se zaměřit na jakékoliv známky poškození. Pokud nějaké naleznete, nechte je zanést do smlouvy nebo do zvláštního protokolu. Pronajímatel má povinnost předat auto ve stavu způsobilém k užívání. Tedy povinně pojištěno a s potřebným vybavením. I to je dobré si před odjezdem ověřit. 

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru a mnoho kilometrů bez nehod! Agile.cz.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.