Aston Martin se rozhodl oslavit své 100. výročí ještě větším závodním úsilím. Do letošní sezóny nasadí čtyři tovární vozy ve dvou třídách. Ambice na vítězství jsou velké.

NÁŠ TIP:
Kupujete auto? Podívejte se na nabídku našeho TopDrive bazaru. Auta všech značek za super ceny. A pokud auto prodáváte, pomůžeme vám určit cenu.

Celkem čtyři vozy Vantage GTE budou soutěžit ve FIA World Endurance Championship (WEC), ve dvou třídách – Pro-class a Am-class. Aston Martin nasadí vozy i do 24 hodinového závodu v Le Mans, který je součástí třetího kola šampionátu WEC. Aktualizovaný Vantage GTE se může pyšnit optimalizovanou výkonovou křivkou a lepšími jízdními vlastnostmi. Upraveno bylo zavěšení kol a pracovalo se rovněž s rozložením hmotnosti. Třídu Pro budou zastupovat jezdci: Darren Turner (GB), Stefan Mücke (D), Peter Dumbreck (GB), Bruno Senna (BR), Frédéric Makowieck (FR) a Robert Bell (GB). Třídu Am budou zastupovat piloti Allan Simonsen, Christoffer Nygard, Kristian Poulsen, Roald Goethe (D), Stuart Hall (GB) a Jamie Campbell-Walter (GB).