Aston Martin představil aktualizovaný Vantage GTE, v plánu má i závod v Le Mans

Aston Martin se rozhodl oslavit své 100. výročí ještě větším závodním úsilím. Do letošní sezóny nasadí čtyři tovární vozy ve dvou třídách. Ambice na vítězství jsou velké.

Celkem čtyři vozy Vantage GTE budou soutěžit ve FIA World Endurance Championship (WEC), ve dvou třídách – Pro-class a Am-class. Aston Martin nasadí vozy i do 24 hodinového závodu v Le Mans, který je součástí třetího kola šampionátu WEC. Aktualizovaný Vantage GTE se může pyšnit optimalizovanou výkonovou křivkou a lepšími jízdními vlastnostmi. Upraveno bylo zavěšení kol a pracovalo se rovněž s rozložením hmotnosti. Třídu Pro budou zastupovat jezdci: Darren Turner (GB), Stefan Mücke (D), Peter Dumbreck (GB), Bruno Senna (BR), Frédéric Makowieck (FR) a Robert Bell (GB). Třídu Am budou zastupovat piloti Allan Simonsen, Christoffer Nygard, Kristian Poulsen, Roald Goethe (D), Stuart Hall (GB) a Jamie Campbell-Walter (GB).

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.