Hyundai slaví úspěšné výsledky z 24h závodu na Nürburgringu

Dvojice závodních vozů i30 N TCR, nasazená týmem Hyundai Motorsport N, se stala hvězdou početného startovního pole v kategorii TCR při svém debutu v závodě „ADAC Zurich 24h Race“, konaném na Severní smyčce Nürburgringu. Nejlepší z obou vozů obsadil pozoruhodné 35. místo v celkové klasifikaci a druhé místo ve své třídě. Oba závodní vozy tak potvrdily vynikající úroveň výkonu a spolehlivosti, včetně na přání dodávaného paketu pro vytrvalostní závody.

  • Dva vozy i30 N TCR, nasazené týmem Hyundai Motorsport N, prokázaly svou rychlost během víkendového 24h vytrvalostního závodu na Nürburgringu.
  • Dvojice vozů, vyrobených oddělením Hyundai Motorsport, obsadila pozoruhodné druhé a čtvrté místo ve své třídě v závodě, který se jel na zrádném mokrém povrchu.
  • Skvělé výkony potvrzují rychlost a harmonické nastavení závodního vozu i30 N TCR, jakož i spolehlivost nabízeného paketu pro vytrvalostní závody.

Oba vozy Hyundai byly od začátku závodního víkendu nejrychlejšími zástupci kategorie TCR a v kvalifikaci obsadily první dvě místa. Tím zopakovaly svůj výkon v kvalifikačním závodě, který se konal v minulém měsíci. Peter Terting přitom vylepšil svůj předchozí rekordní čas na kolo ve vytrvalostním závodě na 8:58.463 min a vybojoval nejlepší místo na startu ve své třídě pro závodní vůz se startovním číslem 831, za jehož volant usedali také jezdci Andreas Gülden, Nicola Larini a Manuel Lauck. S vozem se startovním číslem 830 zajel v kvalifikaci nejlepší čas na závodním okruhu o délce 25 km Moritz Oestreich, s nímž se v závodě střídali za volantem korejští jezdci Jae Kyun Kim a Byung Hui Kang a Guido Naumann.

V souladu s předpovědí počasí skrápěl vrchovinu Eifel déšť po celou noc a posádky obou vozů i30 N TCR jely v této fázi závodu bez sebemenších problémů. Kromě pravidelných zastávek kvůli doplňování paliva a výměnám brzdového obložení pro zachování optimálního brzdného výkonu po celou dobu trvání závodu v náročném „Zeleném pekle“ bylo zapotřebí jen minimum servisních zásahů.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Úspěšný víkend pro závodní vozy i30 N TCR završila posádka vozu se startovním číslem 830, jejímž vedoucím byl Jae Kyun Kim, člen globálního výzkumného a vývojového týmu Hyundai se sídlem v korejském Namyangu. Tento vůz skončil čtvrtý ve své třídě poté, co se rovněž musel probojovávat startovním polem zpět na ztracené pozice.

Peter Terting k vytrvalostnímu závodu na Nürburgringu řekl: „Hyundai i30 N TCR podával vynikající výkony po celý víkend. Je zřejmé, že jsme byli velmi rychlí na suchém povrchu v kvalifikaci, ale také jsme mohli využívat konkurenceschopnou ovladatelnost a výkony na mokru. Během závodu se podmínky s každým kolem měnily a na závodním okruhu bylo hodně vody. V této situaci musíte mít ve svůj vůz velkou důvěru. Výsledkem byl skutečně týmový výkon čtyř jezdců a jejich servisního zázemí. Mám velkou radost, že jsme mohli dokončit závod s vynikajícím výsledkem, který je oceněním za všechnu tvrdou práci, vykonanou s vozem Hyundai i30 N TCR.“

Jae Kyun Kim hodnotil zkušenosti, získané na Severní smyčce Nürburgringu, následovně: „Výkony závodního vozu Hyundai i30 N TCR jsou neuvěřitelné. Po celý víkend dokazoval, že je nejrychlejším vozem ve své třídě. Pro jezdce je přínosná mimořádná stabilita. Za všech podmínek mohu jet s mimořádnou jistotou velmi agresivně, protože podvozek je tak stabilní. Hyundai i30 N TCR disponuje mnoha přednostmi, které můžeme využít v našich silničních vozech a budoucích produktech značky N. Jako součást týmu, nejen o tomto víkendu, ale i v předchozích podnicích VLN1 a v kvalifikačním závodě, jsem se mohl s vozem TCR a jeho silnými stránkami důkladně seznámit a s těmito poznatky můžeme optimalizovat výsledky naší práce ve výzkumu a vývoji.“

Thomas Schemera, výkonný viceprezident a vedoucí divize vysokovýkonných vozidel a motoristického sportu, k tomu říká: „Hyundai vyvíjí vysokovýkonné vozy, s nimiž mohou zákazníci navázat emocionální spojení v souladu s naším mottem ‚prožívejte ten pocit‘. S využitím dat a zkušeností, získaných v tomto závodě, budeme vyvíjet vozidla pro potěšení z jízdy, která budou zákazníkům při každodenních jízdách přinášet radost z řízení jako na závodním okruhu.“

Zástupce generálního ředitele oddělení Hyundai Motorsport Customer Racing Andrea Adamo uvedl: „Hyundai Motorsport v našem prvním 24h závodě na Nürburgringu, v jednom z nejobtížnějších podniků v motoristickém sportu, a za nejnáročnějších podmínek, potvrdil skvělé výkony a spolehlivost závodních vozů Hyundai i30 N TCR. Všichni jezdci odvedli vynikající práci, abychom dosáhli výsledků hodných oslav. Skutečnost, že dokázali stáhnout časovou ztrátu během nejhorších podmínek v neděli dokládá důvěru, jakou měli v harmonické nastavení vozu, zatímco první dvě místa z kvalifikačních jízd jsou důkazem rychlosti našeho všestranně koncipovaného vozu, kterou poskytujeme našim zákazníkům.“

www.hyundai.cz

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.