Historie skupiny PSA Peugeot Citroën a jejích tří značek s novou dynamikou

[Tisková zpráva] Skupina PSA Peugeot Citroën dnes na mimořádném zasedání Centrální podnikové rady zaměstnanců představila plán rozvoje své činnosti věnované historickému dědictví svých tří značek.

Tato činnost se zaměřuje na historii skupiny PSA Peugeot Citroën, za kterou stojí její značky, produkty a výrobní a technologické know-how. Umožňuje zachovat stopu minulosti a po celém světě představovat prvky vytvářející identitu skupiny a značek Peugeot, Citroën a DS. 

Skupina PSA Peugeot Citroën navazuje na sdružení „L’Aventure Peugeot“, které bylo založeno před více než 30 lety, rozšiřuje jeho aktivity na všechny tři značky skupiny a jeho přetvořením na „L’Aventure Peugeot Citroën DS“ dává novou dynamiku historii skupiny i značek. 

Sdružení zachová každé značce její identitu a bude za tímto účelem dál organizovat pro širokou veřejnost a milovníky automobilů speciální akce prostřednictvím sdružení „L’Aventure Peugeot“, „Citroën Héritage“ a „DS Collection“. 

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.

Roli předsedy nového sdružení „L’Aventure Peugeot Citroën DS“ bude dál zastávat Xavier Peugeot, současný předseda sdružení „L’Aventure Peugeot“ a produktový ředitel značky Citroën. Skupina PSA Peugeot Citroën zdůrazňuje svou podporu tomuto projektu tím, že členy správní rady sdružení jmenovala předsedu představenstva PSA Carlose Tavarese a ředitele lidských zdrojů Xaviera Chéreaua a na činnost sdružení vyčlenila víceletý obnovitelný grant. Sdružení, které bude mít specializovaný tým pracovníků, bude řídit a koordinovat činnost stávajících subjektů (L’Aventure Peugeot, Collection de l’Automobile Aventure (CAAPY), Conservatoire Citroën a Fonds de Dotation Peugeot pour la mémoire de l’histoire industrielle) s cílem rozvoje obchodních aktivit v oblasti kulturního dědictví. 

Xavier Peugeot při příležitosti prezentace projektu uvedl: Tím, že se ze sdružení stává L’Aventure Peugeot Citroën DS, získává nový rozměr a otevírá nové možnosti pro rozvoj aktivit souvisejících s historií skupiny a jejích značek. Jsem nesmírně hrdý na to, že budu pokračovat ve své práci pro sdružení, jehož nový formát je uznáním práce, kterou doposud všichni naši automobiloví nadšenci odvedli.

Předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Carlos Tavares prohlásil: Po obtížném období bere PSA svůj osud do rukou díky úsilí našich zaměstnanců a přísného dodržování plánu Back in the Race. Úspěch značky totiž vychází ze síly její historie a naše kořeny jsou klíčovým prvkem vytváření naší budoucnosti. Jsem rád, že jako milovník minulých, současných i budoucích automobilů mohu hrát v tomto ambiciózním projektu svou roli.

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.