Fulínovi v patách s Peugeotem RCZ R

Může se běžný řidič alespoň na dohled přiblížit profesionálnímu závodníkovi? Tuto otázku si položil šéfredaktor TopDrive.cz. Odpověď hledal s vozem Peugeot RCZ R na Autodromu Most.

Petr Fulín dává o sobě nejvíce vědět za volantem závodního vozu. V evropském šampionátu cestovních vozů dosáhl nejvyšších možných výsledků. Protože v letošní sezóně závodí se Seatem, zapojil se do propagace nového modelu Leon ST Cupra. Novinku, kterou si každý z nás může koupit, vyzkoušel na Autodromu Most. Před jízdou prohlásil: Jakýkoli čas pod 2:05 bude s tímhle vozem super. Nakonec zajel nejrychlejší kolo s úctyhodným časem 1:57 min. Jízdu Petra Fulína s Leon ST Cupra můžete zhlédnout zde.

Počin Petra Fulína mě inspiroval. Přiblížit se jeho času na závodní dráze jsem pojal jako osobní výzvu. Vybral jsem si Peugeot RCZ R, automobil, který je svými výkonovými parametry blízko Leonu ST Cupra. Kvůli fair play jsem zvolil zcela sériový vůz bez úprav, včetně silničních pneumatik. Prolomení hranice dvou minut jsem neviděl jako reálné, ale i tak mě můj čas příjemně překvapil. V řeči suchých čísel je pětisekundová ztráta na Petra Fulína velká, ale je potřeba si uvědomit, že jsem na rozdíl od Fulína měl klasickou manuální převodovku a do Mostu jsem přijel v rámci jízd pro veřejnost, kdy jsem si zaplatil 25 minut. Během této vymezené doby ježdění po okruhu jsem si ověřil, že Peugeot RCZ R je vynikající sportovní vůz, se kterým i amatérský jezdec může dosáhnout skvělého času. Ostatně, následující video je toho důkazem.

Záznam jízdy Tomáše Čandy s vozem Peugeot RCZ R na Autodromu Most

Podobné články:

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

1 komentář u „Fulínovi v patách s Peugeotem RCZ R“

Napsat komentář