DIAMOND RACE 2015

[Tisková zpráva] Je to již sice několik měsíců, co pořadatelé šestého ročníku legendárního závodu sportovních a luxusních vozů DIAMOND RACE oznámili tratě obou formátů závodu pro letošní rok, ale zdá se, že myšlení i přístup organizátorů se radikálně mění!

Ty tam by měly být časy, kdy trasu závodu neznaly do samotného startu, kromě organizátorů, ani samy zúčastněné posádky. Ty tam jsou časy, kdy byly startovním posádkám odebrány vozy a celý závod jel na protest část trasy autobusem. Závod a jeho principy se mění a je nám velmi líto, že ho většina lidí stále vnímá na základě událostí z prvního ročníku, říká zakladatel závodu a jeho ředitel Milan Markovič. Závod je stále o silných autech, o lidech, kteří milují zvuk silných motorů i rychlou, ale bezpečnou jízdu. Hlavně je ale o zábavě, o setkání s novými lidmi a navázání nových kontaktů, doplňuje bez jemu tak vlastní špetky humoru a ironie ředitel závodu.

O tom, že na tom velké „něco“ pravdy bude, svědčí již delší dobu oznámené trasy obou formátů závodu, ale i oficiální spolupráce s městem Košice a v neposlední řadě pak eliminace vulgárních výrazů či nevhodných příspěvků na facebookovém profilu závodu, který spravuje právě Milan Markovič.

Diamond Race „standard“ startuje 18. 6. u obchodního centra Olympia v Brně a míří rovnou na Slovensko, kde navštíví postupně Vysoké Tatry, již zmiňované Košice a závěrečná etapa skončí v hlavním městě Maďarska, Budapešti. Delší a dražší verze letošního Diamond Race nazvaná „super“ bude trvat 9 dnů a účastníci projedou, proletí i proplují postupně Maďarsko, Turecko, Řecko, Itálii a Rakousko. Ceny závodu nejsou nijak závratné. Standardní verze vyjde účastníky na necelých 60 tisíc korun a již zmíněná prodloužená verze na 175 tisíc.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Pravda, co do luxusu služeb spojených se závodem projekt nikterak neubral. Účastníci obou závodů budou opět bydlet v luxusních ubytovacích zařízeních nejvyšší kategorie ve všech destinacích, říká Soňa Bolcková-Markovičová, manželka ředitele závodu, členka organizačního týmu a majitelka incomingové cestovní agentury v jedné osobě, která má v těchto dnech plné ruce práce s tisíci návštěvníky MS v ledním hokeji, kterým v hlavním městě zajišťuje ubytování i ostatní doprovodné služby. Pro účastníky závodu jsme v letošním roce znovu připravili zajímavý doprovodný program v podobě vystoupení jednoho z nejpopulárnějších slovenských hip-hoperů pod jménem Kali nebo módní přehlídky spodního prádla v režii top modelky Kateřiny Votavové, dodává Bolcková-Markovičová.

Významným momentem i tohoto ročníku Diamond Race je organizace příspěvku na dobročinné účely. Název Diamond Race jsme nezvolili z důvodu pouhé asociace jakéhokoliv luxusu, ale virtuální diamanty si mohou účastníci závodu kupovat za cenu 1 tisíc Kč. Počet zaplacených diamantů pak opticky ztvárníme formou polepu na startovní vůz a každý fanoušek našeho závodu může u každé posádky vidět, kolik na dobročinné účely přispěla. Všechny takto vybrané prostředky pak věnujeme na vybraný dobročinný projekt, v historii na vybrané dětské domovy, říká Markovič. O tom, že tato činnost není rozhodně zanedbatelná, svědčí již předané šeky z minulých závodů v celkové hodnotě převyšující částku 700 tisíc Kč. V současné době hledáme dlouhodobého partnera, kterého chceme tímto způsobem do budoucna podporovat. Každý, kdo by měl o tuto formu podpory zájem, nám může napsat na email pr@royalpraguetravel.cz a my jeho dopis vyhodnotíme, dodává jedním dechem ředitel závodu.

Že bychom se tedy v letošním roce nedočkali žádného skandálu kolem DIAMOND RACE? Ba právě naopak, protože již slogan závodu je vzhledem k jeho historii více než skandální! ZÁVOĎ, BAV SE A POMÁHEJ!

Základní údaje o DIAMOND RACE 2015:

Počet posádek: 30 a více
Počet navštívených zemí: 7
Celkový výkon vozidel: 8490 PS a více
Celkový objem motorů vozidel: 60 330 ccm
Cena závodu „Standard“: 59 800 Kč
Cena závodu „Super“: 175 000 Kč

www.diamondrace.cz
Ukončení registrace: 15. 6. 2015

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.