Královna Alžběta II. je už šedesát let na trůně, a to už je dobrý důvod pro speciální model Bentley. Je možné vyrobit ještě luxusnější a exkluzivnější Mulsanne než doposavad? Na příkladu Diamond Jubilee vidíme, že ano.

Zástupci automobilky by o Mulsanne řekli, že tento model zachycuje podstatu značky Bentley. Má elegantní a výrazně sportovní charakter, nabízí snadno dostupný výkon, zatímco na palubě jsou pokročilé technologie s ručně ztvárněným luxusem. Bentley pro Peking připravil jubilejní model k šedesátému výročí britské královny na trůnu. Čínská premiéra není náhodná, neboť tato země je dnes největším trhem pro Bentley Motors. V roce 2011 zde výrobce z Crewe prodal 1 664 vozů a jen za první čtvrtletí letošního roku vzrostly tržby z tohoto regionu o závratných 84,6% v porovnání s loňským rokem.

Diamond Jubilee

Než popisovat to, čím vším se tento model pyšní, bude lepší vás odkázat na fotografie. Ty prozradí více. Z pohledu techniky se nic nezměnilo, pod velkou přední kapotou je velký motor V8 s objemem 6,75 litru s výkonem 377 kW (512 k), který je spřáhnut s 8stupňovým automatem. Mulsanne je na rozdíl od modelů GT a GTC zadokolka. 


Autor: Bentley Motors

Mulsanne Diamond Jubilee v pohybu

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

A teď k luxusu – dřevo, dřevo, dřevo, lány kůže a navrch leštěná nerezová ocel. Zlaté prošívání opěrek hlavy s motivem královského kočáru a nápisem Diamond Jubilee se opakuje i na polštářkách, sklopných dýhových stolečcích a rovněž na palubní desce. Eleganci zvenku podtrhuje dvoubarevné lakování s černými kapotami a střechou. Na C sloupcích přibyla decentní loga Bentley. Žádnou extravaganci od tohoto modelu nečekejte.

Názor TopDrive

Velká pochvala pro Bentley, že své vozy určené pro čínský trh „nezkrášluje“ motivem draka. Cena Diamond Jubilee není známa, ale vzhledem k exkluzivitě této verze a plánovanému počtu 60 vyrobených kusů je vhodné o ní taktně pomlčet.