Chevrolet Camaro COPO – dragster pro rok 2015 se ukáže na SEMA

Model určený pro závody na ¼ míle je k vidění právě v těchto dnech na výstavě SEMA show v Las Vegas. Chevrolet vyrobí pouhých 69 vozů.

O „dragsteru“ Camaro COPO jsme vás již informovali před dvěma lety. Nyní přichází Chevrolet s další várkou (69 aut). Připomínáme, že COPO je určeno pro závody NHRA (National Hot Rod Association) pro třídu StockSuper Stock. Jeho největší výhodou je, že si nemusíte kupovat sériové Camaro a to následně předělávat na dragster. 

COPO je již hotový vůz s potřebnou bezpečnostní výbavou (závodní sedadlo, pásy, ochranný rám, padák, bezpečnostní nádrž paliva), je zbaveno veškeré nepotřebné výbavy jako klimatizace, rádio, mlhová světla, zadní sedadla apod. A pochopitelně ve svých útrobách obsahuje to nejdůležitější – motor V8 350 cui (5,7 l) s kompresorem. K mání jsou však i atmosférické motory 350, 396 a 427 cui (7,0 l). Víceprvková zadní náprava je fajn na silnici či na okruhu, ale pro závod „na rovince“ je vhodnější tuhá náprava, proto se k ní Chevrolet v případě modelu COPO vrátil.

Taktéž Ford se angažuje mezi sprintery na 1/4 míle s modelem Mustang Cobra Jet.

Názor TopDrive

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Let´s race!

Podobné články:

Napsat komentář