Chevrolet Camaro COPO – dragster pro rok 2015 se ukáže na SEMA

Model určený pro závody na ¼ míle je k vidění právě v těchto dnech na výstavě SEMA show v Las Vegas. Chevrolet vyrobí pouhých 69 vozů.

O „dragsteru“ Camaro COPO jsme vás již informovali před dvěma lety. Nyní přichází Chevrolet s další várkou (69 aut). Připomínáme, že COPO je určeno pro závody NHRA (National Hot Rod Association) pro třídu StockSuper Stock. Jeho největší výhodou je, že si nemusíte kupovat sériové Camaro a to následně předělávat na dragster. 

COPO je již hotový vůz s potřebnou bezpečnostní výbavou (závodní sedadlo, pásy, ochranný rám, padák, bezpečnostní nádrž paliva), je zbaveno veškeré nepotřebné výbavy jako klimatizace, rádio, mlhová světla, zadní sedadla apod. A pochopitelně ve svých útrobách obsahuje to nejdůležitější – motor V8 350 cui (5,7 l) s kompresorem. K mání jsou však i atmosférické motory 350, 396 a 427 cui (7,0 l). Víceprvková zadní náprava je fajn na silnici či na okruhu, ale pro závod „na rovince“ je vhodnější tuhá náprava, proto se k ní Chevrolet v případě modelu COPO vrátil.

Taktéž Ford se angažuje mezi sprintery na 1/4 míle s modelem Mustang Cobra Jet.

Názor TopDrive

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Let´s race!

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.