Bentley Mulsanne Mulliner – více sportovního ducha

Chcete silný luxusní vůz, který stojí na vrcholu „potravního“ řetězce? Volte Bentley. Pokud to nestačí a vy žádáte něco opravdu speciálního, pak se ptejte po verzi Mulliner, která přidá něco navíc. Zajímá vás, co to bude?

Pro většinu zákazníků automobilky Bentley představuje limuzína Mulsanne vrchol luxusu a elegance. Přesto se najdou tací, kteří žádají ještě něco navíc. U Bentley to vědí, a proto svým zákazníkům nabízí verze Mulliner, které bývají sportovnější než standardní verze, i když slovo „standardní“ u vozů Bentley nabývá zcela jiného významu. To, co bývá u Bentley považováno za standard, je pro jiné automobilové výrobce nedostižná meta. Co tedy můžeme očekávat od modelu Mulsanne Mulliner, který se představí na ženevském autosalonu?

Zaměřeno na řidiče

Mulliner Driving Specification přichází s dvoudílnými odlehčenými koly ve velikosti 21 palců. Kola lze mít leštěná nebo lakovaná. Středové pokličky kol s logem B jsou udělány tak, aby logo bylo vždy ve vodorovné poloze. Detail pedantské preciznosti. Drive Dynamic Control je název pro nově naladěný adaptivní podvozek a posilovač řízení. V kabině přibylo tlačítko Sport, které řidiči zdůvodní nemalý příplatek za verzi Mulliner. Vůz by při zachování veškerého komfortu měl nabídnout i trochu té zpětné vazby. Nezapomínejme, že na rozdíl od vozů Rolls-Royce si majitelé Bentley řídí své vozy většinou sami.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Čtěte: Bentley Continental GT a GTC V8

Místo, kde přestanete vnímat okolní svět

Uvnitř na vás čeká ručně zpracovaný interiér s diamantovým vzorem prošívání kůže. Díky bohatému perforování kůže je odvětrání sedadel účinné. Kůží může být čalouněn i strop. Pokud by se vám zdálo, že vybírat z 22 odstínů kůže je fuška, pak si představte, jaké to je vybírat ze 100 laků karoserie. Na lesklé kovové ovladače s vroubkováním musí být radost sahat. Kovové pedály jsou ručně odvrtávané. Dřevěné dekory jsou specialitou této automobilky a jejich nabídka je opět široká. Novinkou pro Mulsanne je velkoplošné střešní okno, jehož mechanismus je vyroben tak, aby při otevřeném okně nevytvářel nežádoucí aerodynamický hluk.

Kdo si dá skleničku?

Pro posádku vzadu je připravena specialita v podobě chladničky na šampaňské a křišťálových skleniček. Vychlazený nápoj lze nerušeně vychutnávat i při rychlostech blížících se třístovce. Pohon má na starosti dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 6,75 litru. Mulsanne Mulliner disponuje výkonem 377 kW (512 k), z 0–100 km/h akceleruje za 5,1 sekundy a maximální rychlost činí 296 km/h.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.