Hurá na lyže? Ještě sice ne, ale už teď se můžeme připravit

Jezdit autem na hory je vždycky trochu nejisté. I když máte sebelépe vybavené auto, napěchované elektronikou, může vám uklouznout. To je ale otázka bezpečnosti jízdy, kterou můžete ovlivnit nejrůznějšími faktory, od kvalitních zimních pneumatik, přes vybavení auta řetězy až po opatrnou jízdu. My se ale zaměříme spíš na pohodlí při cestě na hory.

Na hory se obvykle jezdí za zimními sporty. Lyžování, běžkování, snowboarding táhnou do výše položených míst republiky, nebo dokonce za hranice naší země každoročně stovky, tisíce lidí. Jestli taky patříte mezi nadšence do těchto sportů, určitě víte, jak nepohodlné může být cestování s lyžemi nebo s prkny v kufru. Hlavně když je auto poněkud menších rozměrů. Nedá se rozhodně zaměnit cestování s mokrými, sněhem pokrytými lyžemi trčícími z kufru do prostor auta sklopenou sedačkou a cestování s nosičem lyží

Nosič se připevňuje jednoduše na střešní nosiče, podle toho, kolik párů lyží hodláte převážet. Některé nosiče na lyže jsou uzpůsobeny také k přepravě snowboardových prken. I kdybyste ale neměli na autě střešní nosič, existují dokonce také magnetické nosiče lyží, které se na střechu auta upevňují silným magnetem. Jisté obavy by ale mohlo způsobit sundání silného magnetu z kovové střechy auta. Snadno nikdo by si kvůli přepravě lyží nechtěl poškrábat lak střechy. 

Ke střešním boxům samozřejmě nosič na střechu potřebujete. Někteří jej využívají k přepravě lyží namísto nosiče lyží, protože je pak sportovní vybavení lépe chráněno proti nepřízni počasí. Jsou ale využitelné celoročně, takže jsou výhodnou investicí. Velký výběr nosičů všeho druhu je k dispozici například na stránkách eshopu elsaslovakia.sk.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář