9 z 10 řidičů se snaží jezdit úsporně

[Tisková zpráva] Z ankety společnosti Benzina mezi tuzemskými řidiči vyplynulo, že 9 z 10 oslovených sleduje spotřebu svého vozu a snaží se jezdit úsporně. Polovina řidičů spotřebu minimalizuje častým řazením, 31 % při delším stání vypíná motor a 27 % tankuje prémiová paliva. Benzina v tuzemsku nabízí prémiová paliva VERVA 100, VERVA 95 a VERVA Diesel. Ankety společnosti Benzina se zúčastnilo 650 řidičů.

„Tuzemští řidiči se snaží chovat za volantem úsporně. Co se týká sledování spotřeby, tak muži častěji využívají vlastní porovnávání množství natankovaných pohonných hmot a ujetých kilometrů. Ženy za volantem výrazněji více spoléhají na informace v rámci palubního počítače,“ říká Václav Loula, ředitel pro jakost společnosti Benzina.

Na otázku, zda sledují počet ujetých kilometrů a porovnávají je s množstvím natankovaného paliva, odpovědělo kladně 52 % mužů a 40 % žen. Moderním technologiím v podobě údajů z palubního počítače naopak důvěřuje „jen“ 45 % mužů, ale hned 57 % žen řidiček.

Spotřeba vozidla hraje důležitou roli i při koupi nového vozu. Celkem 19 % oslovených potvrdilo, že je pro ně spotřeba nejdůležitějším parametrem při výběru vozidla a dalších 43 % pak má toto kritérium mezi pěti nejdůležitějšími. Pouze 5 % žen a mužů za volantem v anketě společnosti Benzina uvádí, že pro ně spotřeba vozidla při koupi vozu nehraje žádnou roli.

Úsporně jen ve vlastním

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Mezi nejčastější způsoby, jak se řidiči snaží aktivně snižovat spotřebu svého vozidla, patří časté řazení (49 %), vypínání motoru na přejezdu či při jiném delším stání (31 %), používání prémiových paliv (27 %) nebo častá kontrola nahuštění pneumatik (26 %). Více než pětina řidičů se také snaží nevozit v autě zbytečné věci, které by mohly zvýšit hmotnost vozu a tím i spotřebu.

„Používáním prémiových paliv lze snížit spotřebu vozidla o 8 až 12 %, zejména v závislosti na provozním režimu vozu. Dalšími benefity prémiových paliv jsou vyšší výkon motoru a udržování palivového systému v dokonalé čistotě,“ říká Václav Loula, ředitel pro jakost společnosti Benzina. „Obecně lze říci, že s prémiovými palivy motor dlouhodobě funguje ve velmi dobré kondici,“ dodává Václav Loula.

Zajímavým zjištěním v rámci ankety Benzina je i fakt, že část tuzemských řidičů své úsporné chování mění v případě, že neřídí svůj vlastní vůz. Hned pětina oslovených mužů a žen se dle svých slov vůbec nesnaží jezdit úsporně, pokud řídí zapůjčený vůz či vůz svého zaměstnavatele. Dalších 27 % řidičů pak v takovém automobilu jezdí úsporně alespoň občas.

Prémiová paliva VERVA

Prémiová nafta VERVA Diesel určená pro moderní dieselové motory byla uvedena na trh v roce 2007. S vynikajícími vlastnostmi je jediná na tuzemském trhu s cetanovým číslem 60. Moderní formulace aditiv zajišťuje vysoký výkon, sníženou spotřebu, tichý a hladký chod motoru. Poptávka po prémiové naftě přitom výrazně roste během zimního období a to z důvodu jejích nízkoteplotních vlastností.

VERVA 100 je nadstandardně aditivovaný vysokooktanový prémiový benzin pro moderní automobilové benzinové motory s vyšším kompresním poměrem i pro vysoce výkonné motocykly se sportovním charakterem jízdy. Hlavními benefity paliva je snížení spotřeby vozidla, zajištění vysokého výkonu motoru, efektivní využití energie, snížení třecích ztrát a výrazný čistící efekt paliva.

Různé varianty prémiových paliv VERVA jsou k dostání již na 211 čerpacích stanicích Benzina.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.