Volné okruhové dny – příležitost jak poznat limity svoje i auta

V sobotu 26.10. se konal Den otevřených dveří na Autodromu Most, což je tradiční říjnové ukončení sezóny. Účast byla opět vysoká, přijelo mnoho skvělých aut a lidí, kteří rádi řídí. Na silnici umí závodit každý, na okruhu je situace trochu odlišná. I to je důvod, proč takové akce mají svůj smysl.

Cesta k tomu být „dobrým“ řidičem vede přes zničené pneumatiky, spálené spojky a odřené plechy. V (českých) autoškolách ještě nikdy nikoho řídit nenaučili, proto to pak každý musí dohánět sám v provozu, i když nedostatečně a navíc s řadou zlozvyků. Osvícené kroky za sebepoznáním vedou na volné okruhové dny. Tyto akce jsou jedinečnou příležitostí k tomu, aby člověk zjistil, že „není tak dobrý řidič, jak si původně myslel“ a pochopitelně i k poznání limitů kočáru, jehož otěže drží v ruce. Ti šťastnější si vůz poškodí nebo rovnou zničí. To je daň, kterou musí být každý schopen akceptovat avšak s duševní úlevou, že důsledky nedostatku řidičského talentu je lepší odhalit na uzavřené trati než v silničním provozu. I v tomto směru je jízda po okruhu dobrou průpravou ve smyslu – sledovat zrcátka a dění kolem, koncentrovat se na jízdu a vnímání auta a rovněž se snažit odhadnout reakce ostatních řidičů na trati. Mezi těmi, kdo přijeli, byli jak méně zkušení řidiči, tak ostřílení „rafani“ na silných strojích. Všichni ale přijeli s jediným cílem – užít si jízdu na okruhu. 

Umíte si správně nastavit sedadlo a víte, jak správně držet volant? Čtěte, jak je to dobře a jak špatně.

Osobně mě těší fakt, že procento lidí, které baví řídit a chtějí pro své řízení něco udělat, není až tak malé. Podobných akcí by mělo být více, mnohem více, protože co do počtu závodních tratí, jsme země chudá.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

1 komentář u „Volné okruhové dny – příležitost jak poznat limity svoje i auta“

  1. Divím se, že tuto akci nepořádají v Mostě častěji, myslím že 4x do roka by se to dalo a účast by neutrpěla,navíc v teplejších měsících by bylo lidí řekl bych ještě víc.Klidně by se mohl uspořádat i doprovodný program.
    Každopádně akce to byla povedená,počasí vyšlo a co se týká mě,poznal jsem své auto na úplné hraně a naštěstí bez otočky a škrábancú,i když z kraje dne to docela klouzalo.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.