V sobotu 25. dubna se v Chomutově a okolí konal 21. ročník místního veteránského srazu pod hlavičkou VCC Chomutov. Byli jsme při tom.

Trochu limitující bylo poměrně skromné parkoviště, kam byl trochu problém účastníky vmáčknout. Po parkovacích manévrech nastala nejočekávanější část akce (alespoň z hlediska diváka), tedy výstava. Po zběžné prohlídce exponátů přemítám, kolik se od loňska událo změn, účast je dosti obdobná, ale nacházím pár výjimek. Předně modrá Tatra 97, červený sporťáček Austin-Healey Sprite a replika závodní „Aerovky“ postavené dle fabrické dokumentace. Tím nechci snižovat úroveň akce, ta je, zdá se, stabilní. 

Po detailním průzkumu a pořízení fotografií začala dvojice organizátorů startovat soutěž účastníků. Ti absolvovali trasu po ose Zelená-Celná-Hradiště-Kadaň-Nechranice zpátky do Chomutova, kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů v Hotelu Arena. Akce byla i letos hodnotná, ale vytkl bych horší informovanost. Například startovka a plán trasy by na webu mohly být k dispozici. Ale to je jediná výtka diváka. 

Strojům zdar!