VIDEO: 2x BMW M3 v driftu

Modely M od BMW mají talent na jízdu bokem, tedy přetáčivým smykem. Jak to vypadá, když za volant usedne profi řidič, se můžete přesvědčit v následujícím videu. Nádherný zvuk motorů V8 a štiplavý kouř ze spálené gumy je součástí balení.

Že současná generace BMW M3 je pořád „sportovní nářadí“, dokazuje dnešní snímek. Ten nás zavede do světa driftování, kde se na závodní trati, bok po boku, utkají dvě emtrojky. V tomto relativně mladém odvětí motosportu se hodnotí rychlost, úhel a přechody driftu mezi jednotlivými zatáčkami. Čím více kouře, tím lépe. První vůz se snaží tomu druhému vzdálit a naopak řidič druhého vozu se snaží co nejvíce tlačit na řidiče před ním. Právě nátlak na soupeře v tandemové jízdě dělá tento sport tak atraktivní. V profesionálním driftingu je hodnocen ještě jeden faktor – průjezd kolem clip-pointů, tedy bodů těsného průjezdu, vyznačeného kužely, které se jezdci snaží minout co nejtěsněji. Vychutnejte si zvuk osmiválců podtržený výfukovými systémy Akrapovič a sledujte boj nárazník na nárazník!

M3 v akci

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.