Vaše jachta chce být tažena Porsche Cayenne S Diesel

Automobilka Porsche vyslala mezi prémiové SUV nového siláka – Cayenne S Diesel poháněný turbodieselem o výkonu 382 k (281 kW) a 850 Nm. Mezi jeho trumfy patří dojezd až 1200 kilometrů na jednu nádrž a možnost táhnutí přívěsu do 3,5 tuny. Luxusní výbava je samozřejmostí.

Zvenku je eSko Diesel hodně nenápadné, kabát klasického Cayenne střihu doplňují brzdový systém se stříbrně lakovanými třmeny či černě lakované mřížky nasávacích otvorů v přídi vozu, na bocích za předními koly je umístěn nápis diesel. Záď zdobí dvě oválné koncovky výfuků a označení modelu Cayenne S.

Nový vrcholný vznětový motor V8 o objemu 4,2 litru disponuje výkonem 281 kW (382 k) a točivým momentem, který by rozhýbal i litosférické desky (850 Nm). Zrychlení z 0 na 100 km/h během 5,7 sekundy bylo ještě před pár lety charakteristické pro sportovní vozy, dnes to umí naftové esúvéčko. Maximální rychlost je 252 km/h. Výrobce udává kombinovanou spotřebu 8,3 l/100 km. O přítomnosti systému start/stop snad nikdo v dnešní době nepochybuje. S nádrží na 100 litrů můžete zdolat vzdálenost dlouhou až 1200 kilometrů.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Cayenne S Diesel se opírá o aktivní pohon všech kol PTM. Na přání dodávaný systém Porsche Torque Vectorin Plus (PTV Plus) zlepšuje dynamické schopnosti vozu v zatáčkách. Silný motor je ideální pro tahání těžkých přívěsů s celkovou hmotností až 3,5 tuny.

Cayenne S Diesel přijde na trhy v lednu 2013 s cenou od € 77 684 včetně DPH.

Nepřehlédněte: Porsche Cayenne GTS

„Věříme, že tento nový model Cayenne S Diesel bude kopírovat značné úspěchy svého předchůdce, kterého jsme do současné chvíle od zahájení prodeje v roce 2009 v našich Porsche Centrech v Praze a Brně prodali již 240 vozů,“ říká Anna Gruberová, Porsche Importer Director.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.