Valentino Balboni – důchodce, kterému závidíme

Dělal šéfa testovacím jezdcům u Lamborghini. Pro společnost pracoval čtyřicet let. Už dva roky je v penzi, no i když…

V roce 1968 nastoupil jeden italský mládenec do automobilky Lamborghini na pozici mechanika. S prací souviselo i přemísťování vozů po areálu továrny. Od ostatních kolegů jej odlišovala touha vytáčet motory do otáček. Skutečnost neušla pozornosti samotnému zakladateli – Ferrucciu Lamborghinimu, který tomuto mechanikovi nabídl práci testovacího jezdce. Nabídka byla přijata. Tehdy pracoval ještě s druhým testovacím jezdcem – Bobem Wallacem.

Na vznik celého oddělení testování automobilů si oba museli počkat, ale oddělení nakonec vzniklo a on se stal jeho šéfem. Protože společnost Lamborghini nemá svůj vlastní testovací polygon, všechny testy probíhají po malebných silničkách v okolí Sanť Agaty, kde automobilka sídlí.


Autor: autoblog.com

Valentino Balboni a modely Countach

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Tohoto muže až do roku 2009 veřejnost neznala. Změnil to až jeho zasloužený odchod do penze po čtyřiceti letech strávených u Lamborghini. Společnost se mu za věrné služby odměnila tím, že po něm pojmenovala jeden svůj model. Ten muž se jmenuje Valentino Balboni. Vůz, který nese jeho jméno, je výjimečný jako on sám – Lamborghini Gallardo LP 550–2 Valentino Balboni Edition. Název prozrazuje, že na rozdíl od ostatních modelů, které jsou vybaveny pohonem všech kol, je verze Balboni pouze zadokolka. 


Autor: Lamborghini

Gallardo 550–2 Valentino Balboni Edition

Veškerý výkon 550 koní tedy putoval přes samosvorný diferenciál se svorností 45% na zadní kola. Automobil se odlišoval bílo-zlatým pruhem přes obě kapoty a střechu. Bílo-černá kombinace interiéru s pruhy na sedadlech byla rovněž vyhrazena pouze tomuto modelu. Vůz měl odlišný i design kol. Nepatrné snížení výkonu motoru kompenzovala nižší váha vozu, která činila 1380 kilogramů. Edice Valentino Balboni byla omezena na pouhých 250 kusů.


Autor: wheelsnews.com

Valentino Balboni a Gallardo Balboni Edition

Sám Valentino Balboni dnes plní roli jakéhosi reprezentanta značky Lamborghini, proto je možné jej vidět na akcích, které automobilka pořádá. Bylo by bláhové si myslet, že tento pán sedí doma na kanapi a čte la Repubblicu.

Také čtěte Cesta do historie Lamborghini s naší vlastní fotogalerií. 

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.