Toyota GT86 ve čtyřkolce a s turbem

Hned od uvedení dua GT86 – BRZ zaznívají hlasy dožadující se většího výkonu motoru. Zdá se, že Toyota na to hodlá reagovat oturbenou GT86. Raději čtěte dál, než začněte jásat.

Na Nürburgringu se prohání GT86 s karbonovými díly karoserie a velkým zadním křídlem. Údajně má pod kapotou motor ze Subaru STI, tedy boxer 2,5 l turbo s výkonem 300 koní. Jestliže se začínáte těšit na táhlé drifty, tak je třeba zmínit, že tahle GT86 dostane pohon všech kol. A 8stupňový automat. Na nějaké závěry je však dost času, protože s japonskými automobilkami je to těžké. Speciální modely vyvíjejí dlouho, záměrně mlží, a když už konečně dojde na výrobu, tak se často jedná o limitovanou sérii popř. o model určený jen pro domácí japonský trh. Takže nyní lze říct, že nějaká silnější GT86 pravděpodobně bude, ale na konečnou technickou specifikaci si ještě musíme počkat.

Podobné články:

Napsat komentář

3000 Kč za založení účtu v bance

Tři tisícovky, které leží doslova na zemi a stačí je zvednout. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát měsíčně kartou a tři tisícovky jsou vaše. To mě zajímá.