Rychlá auta, která vás nezruinují

Cena benzinu a nafty se už nějakou dobu drží pěkně vysoko a s tím roste obliba aut s nízkou spotřebou. Většina z nich je však přímo úměrně nízké spotřebě i tragicky pomalá. Mrkněte se na pár tipů aut, která nevysají palivovou nádrž hned za následující zatáčkou, ale i tak vám aspoň trochu zvednou hladinu adrenalinu.

Škoda Fabia RS 

Asi jste nečekali tuhle českou nádheru jako první, že? Jenže nová Fabia RS vyjde na něco málo přes 500 000 Kč a se 132 kW motorem to rozhodně není šnek – z 0 na 100 km/h to zvládne za solidních 7,3 s. K tomu si řekne jen o slušných kombinovaných 6,2 l/100 km. Velký výběr Fabií najdete třeba na AutoESA

Škoda Fabia II RS Facelift
Autor: Thomas doerfer

Škoda Fabia II RS Facelift

Mini Cooper S

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Sice o trochu menší, ale o to zajímavější je Mini Cooper S. V podstatě ani nezáleží, jestli zvolíte verzi Cabrio, Roadster nebo Coupé – všechny s přívlastkem S dodají 135 kW výkonu při spotřebě 5,1 l/100 km mimo město a 7,5 litru ve městě. Pokud vás Cooper zaujal, mrkněte na nabídku Auto ESA, zkušenosti s ním určitě budete mít jako první ve vašem okolí. 

Volkswagen Scirocco

Dostáváme se do trochu sportovnějších vod. Scirocco bylo vždy vyráběno pro lidi, kteří si chtějí s autem i něco užít. Tomu odpovídá i cenovka, která je mírně vyšší než u obou předchozích aut. Pokud se vážně cítíte na pořádnou dávku výkonu, můžete sáhnout po motoru 2,0 TSI s výkonem 195 kW, nebo jestli chcete více ušetřit, ani se 1,4 TSI dodávajícím výkon 118 kW se nudit nebudete. Ten druhý se vám odmění spotřebou 6,6/100 km. 

 Volkswagen Scirocco GT24 racecar
Autor: Basilex

Volkswagen Scirocco GT24 racecar

Jaguar XF 3,0d

Auto sice není vůbec ekonomické svojí cenou, za naftu však ušetříte výrazně – Jaguar se chlubí spotřebou pouhých 6,8 l/100 km. A co teprve výkon – 3 litrový motor poskytuje 202 kW, což umožňuje autu zrychlit z 0–100 km/h za 6,4 s. Cenu nelze s předchozími vozy vůbec porovnávat – jedná se o naprosto jinou třídu. 

BMW 320d

Jako poslední přišlo na řadu oblíbené BMW. Dvoulitrový diesel v podstatě kopíruje vlastnosti motoru Mini Cooperu S – 135 kW, z 0–100 km/h za 7,4 s, jen ta spotřeba je ještě lepší – skvělých 4,4 l/100 km. Cena je opět trochu výše, což však s takovou spotřebou nemůže nikomu vadit. Dokonce můžete koupit stejného bavoráka o dost levněji v autobazaru – přijde pak asi na třetinu levněji než nový. Mrkněte třeba na stránky Auto ESA, reference na tento typ motoru BMW najdete úplně všude. 

Význam výrazu úsporné auto je pro každého asi trochu jiný. Někdo si představí co nejlevnější vůz, jiný zas co nejnižší spotřebu. Skloubit však obojí dohromady je často problém. Pokud vás článek inspiruje při výběru nového auta, budeme jen rádi.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.