Páteční garáž 3.2. 2012

Rubrika, ve které naleznete zaparkované tipy, postřehy a novinky za uplynulý týden. V dnešní garáži naleznete konfigurátor Ferrari 458 Spider, ohlédnutí za nejrychlejším Jaguarem a špionážní fotky nové Corvette. Mimo to vám přináší další informace o kauze SUV od Lamborghini!

Venku máme příjemných –15°C, takže je nanejvýš vhodné se zahřát sněním o kabrioletu. Aby vaše sny získaly konkrétní kontury, vyzkoušejte konfigurátor Ferrari 458 Spider. Nemyslete si, že vybrat Ferrari je jen otázkou barvy laku a odstínu kůže. Karoserie může být obdařena laky nemetalickými, metalickými, „historickými“ a speciálními. Exteriér lze dovybavit celou řadou karbonových doplňků či celých dílů. Na výběr je pět druhů hliníkových kol a pár odstínů lakování brzd. To opravdové kombinování barev a materiálů začíná v kabině vozu. K mání jsou dva typy sedaček s různými vzory kůže. O barvách kůže a jejich kombinací s alcantarou ani nemluvě.

U sportovních sedadel si dokonce můžete vybrat velikost (S, M či L). Volba barev pokračuje u kůže na palubní desce, středovém tunelu, švů, bezpečnostních pásů a dokonce i otáčkoměr si můžete zvolit v barvě, jaká vám nejvíce vyhovuje. Hliníkový dekor lze nahradit karbonem. Mezi příplatkovými položkami dále najdete lepší audio systém, navigaci, keramické brzdy či sportovní výfuky.

Oslava dvacetin modelu XJ220

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Jedno z nejrychlejších aut 90. let – Jaguar XJ220 slaví dvacáté narozeniny od svého uvedení do prodeje. Povězme si několik slov o výjimečném autě z Británie, které ve své době mělo několik „nej“ vlastností. Koncept vozu byl představen na konci 80. let s motorem 6,2 l V12. Oproti běžným dvanáctiválcům od Jaguaru se ten v XJ220 pyšnil čtyřventilovou technikou. Výkon se pohyboval okolo 370 kW (510 k). Vůz měl pohon všech kol a výrobce sliboval maximální rychlost 350 km/h. Cena byla sebevědomě stanovena na 361 000 liber (580 000 amerických dolarů)! Jaguar začal od movitých zákazníků vybírat zálohy.

Jenže věci pak nabraly jiný směr. Produkční verze měla místo dvanáctiválce dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec pohánějící zadní nápravu. Přestože byl motor silnější a lehčí, konzervativní zákazníci se cítili oklamáni. Motor měl původ v rally speciálu Austin Metro 6R4 a díky dvěma turbodmychadlům Garrett T3 produkoval výkon 404 kW (550 k) a 645 Nm. Vyšší nebyl jen výkon, ale i cena, která poskočila na 403 000 liber (650 000 amerických dolarů). Do toho všeho přišla globální recese a Jaguar měl problém své XJ220 udat.

Slibovanou maximální rychlostí 350 km/h vůz jezdit uměl, taky proto to byl do příchodu McLarenu F1 nejrychlejším sériově vyráběným automobilem. Přestože hmotnost vozu byla menší než 1500 kilogramů, kabina vozu nabízela posádce veškerý luxus včetně kůže, klimatizace a audio systému. Vznikla i závodní verze, kterou můžete vidět na fotografiích (žlutý vůz). Když jsem Jaguar XJ220 viděl na vlastní oči, tak mě překvapily jeho rozměry. Na fotkách dlouhý vůz se ve skutečnosti tak dlouhý nezdá. Vysoký, resp. nízký je tak do pasu. Úchvatné…

Corvette sedmé generace

Na webu Worldcarfans.com byly zveřejněny špionážní fotografie zamaskovaného prototypu Chevroletu Corvette C7. Fotky pochází se zimních testů ze severní Evropy. Počáteční strach, že Corvette přijde o motor V8, se ukázal jako zbytečný. Alespoň v to doufáme. Osmiválec zůstane, ale dostane pravděpodobně přeplňování. Manuální převodovka bude mít 7 stupňů.


Autor: worldcarfans

zimní testy příští generace Corvette

SUV od Lamborghini

Tento týden jsme psali o připravovaném SUV od Lamborghini. Spekulace se nakonec ukázaly jako pravdivé nebo alespoň polopravdivé. Zdroj z automobilky přípravu takového vozu nevyvrátil. Auto bude mít skutečně desetiválec z Gallarda naladěný na výkon cca 432 kW. Na dubnovém autosalonu v Pekingu Lamborghini odkryje své karty.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.