Páteční garáž 10.2. 2012

Rubrika, ve které naleznete zaparkované tipy, postřehy a novinky za uplynulý týden. V dnešní garáži si povíme něco o důvodech, proč sportovní divize Mercedesu nebude dělat dieselové motory, dále se můžete těšit na zimní video a nakonec máme jedno překvapení. Zachytili jsme nové BMW 3 před jeho oficiálním představením v ČR. Naše první špionážní fotka!

AMG, sportovní divize Mercedes-Benz oznámila, že nebude nabízet dieselové modely. Nelze si nevšimnout, že je to reakce na dieselové vozy BMW M Performance, které byly představeny v lednu letošního roku. AMG se myšlenkou naftových motorů zabývalo zhruba před čtyřmi lety, ale nerealizovalo ji. Jako by se zapomnělo, že naftové AMG tu už bylo. Není to tak dávno, co z dílen AMG vyjela třída C (W 203) označovaná jako C 30 CDI AMG s dieselovým pětiválcem pod kapotou. Motor o objemu 3,0 l poskytoval velice slušný výkon 170 kW (231 k) a 540 Nm. Dnes AMG nevidí důvod vyrábět naftové motory pro jejich vrozené nedostatky, ze strachu o poškození image a kvůli existenci úsporných benzínových motorů. Zmíněné důvody dávají smysl. Dnešní zážehové jednotky vybavené přímým vstřikováním paliva, přeplňováním a celou řadou úsporných technologií nabízejí vzhledem ke svým výkonům skvělou spotřebu. A podobné je to i s image. Proč riskovat odmítavé reakce a nechopení, když se silné benzínové osmiválce AMG těší výborné pověsti a zájmu.

Formule na zasněženém Nürburgringu

Tohle video snad ani nepotřebuje komentář. Instruktor řidičské školy na Nürburgringu nasedl do formule a projel slavný okruh pokrytý sněhem. Vypadá to jednoduše, ale 9 z 10 řidičů by neprojelo ani první dvě zatáčky.

Andy Gülden v akci

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

TopDrive (náhodná) špionáž

Včera jsem se zastavil u jednoho pražského dealera BMW. Důvod mé návštěvy byl jiný než nová řada 3, která se má oficiálně představit už za pár dní. Byl jsem ve správný čas na správném místě. Novou trojku zrovna vykládali z kamionu a následně zaváželi do garáže. Na fotkách se mi vůz líbil, ale v reálu vypadá ještě lépe. Zadní partie z dálky evokují řadu 5, předek je však nezaměnitelný. Tomuto vozu se budeme ještě věnovat. Vynasnažíme se vám opět jako první naservírovat vlastní fotografie.


Autor: Tomáš Čanda

Nová trojka v Praze

Čtěte: Nové BMW 3 – ceny, technické údaje, doporučení

Podobné články:

Napsat komentář