Nové homologované designy litých kol pro rok 2014

[Tisková zpráva] Na jaře roku 2014 se objeví na českém trhu u více než 2 000 prodejců devět nových designů kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT. Všechny tyto designy motoristé již teď naleznou v konfigurátoru kol na www.alcar.cz, kde si je mohou prohlédnout přímo na modelu svého automobilu.

První novinka od prémiové značky AEZ, která je pojmenovaná Cliff, je určená pro motoristy, kteří hledají jedinečný produkt a špičkovou kvalitu. AEZ Cliff přináší novou podmanivou interpretaci designu překřížených paprsků s vizuálně odlehčeným středem kola. Dynamický design AEZ Cliff je schválený pro širokou paletu vozů všech tříd. Zkrášlí elegantní, silná SUV, jakými jsou BMW X5 nebo X6. Skvěle padne i moderním vozům střední a vyšší třídy jako třeba Passatu CC, Audi A6 nebo BMW 5. V 16 a 17 palcích umí zkrášlit také malé vozy Mini Roadster, Opel Adam, Fiat 500 nebo Škoda Citigo.

Výrazná povrchová úprava designu AEZ Cliff dark je určená pro ty, kteří hledají speciální vzhled v kombinaci s perfektním zpracováním. Díky dostupné škále rozměrů od 16 do 21 palců je možné tento dynamický design použít na velkém počtu vozů. Pět dvojic překřížených paprsků se zářící leštěnou čelní plochou je zde v kontrastu s tmavě lakovaným pozadím kola.

Yacht dark je další novinkou, která rozšířuje nabídku prémiových kol značky AEZ. Tímto designem s černým lakem se mohou nechat inspirovat řidiči kompaktních vozů i velkých SUV. Geometrie klenutých paprsků s hlubokým vybráním zvýrazní dynamické křivky automobilů. Černé lakování dodává kolu již od 16 palců sportovní vzhled, který podtrhne design mnoha kompaktních vozů jakými jsou VW Golf, Mercedes A-třídy nebo Audi A3. Větší vozy jako BMW X5, VW Touareg nebo Audi Q5 mohou využít kolo v rozměrech od 18 až do 21 palců.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Dotz Fast Fifteen dark s matně černým lakováním je moderní, nekompromisní design s ostře řezanými paprsky a zahloubenou středovou částí kola. Každý třetí z patnácti paprsků je asymetrický, což dodává designu kola na plastičnosti. Na lemu ráfku je umístěn štítek s logem jako originálním doplňkem. Kolo je dostupné od 17 do 19 palců a je schváleno pro montáž senzorů na kontrolu tlaku v pneumatikách.

Sportovní design Dotz Shift shine s titanovým leskem míří do skupiny kompaktní vozů a vozů střední třídy, pro které je připraven v rozměrech od 15 do 19 palců. Hvězdicovitý tvar sedmi dvojitých, štíhlých paprsků vytváří opticky lehký design a hluboký límec dodává kolu závodní punc. Zapuštěný střed umožňuje 4 i 5děrové uchycení bez nutných úprav v designu kola. Nové asymetrické logo na vnitřní straně hlubokého límce je poznávacím znakem nové řady kol značky Dotz.

Verze Dotz Shift s leštěným límcem a štítkem Dotz nabízí kontrast s černě lakovanými paprsky. Dotz Shift skvěle padne například automobilům s chromovými doplňky.

Ďábelská varianta se závodním duchem Dotz Shift pinstripe red je opatřena červeně lakovaným pruhem po vnějším obvodu límce, který je barevně sladěn s červeným štítkem a logem Dotz na černé středové krytce. Kolo je k dispozici od 16 do 19 palců.

Design Dotz Freeride se stříbrným lakováním rozjasní vůz v každém počasí. Asymetrické detaily na vnějším okraji ráfku zvyšují dynamičnost jeho minimalistického designu. Kolo je dostupné od 15 do 19 palců a je schváleno pro montáž senzorů na kontrolu tlaku v pneumatikách.

Novinka DEZENT TC dark dodá vozu styl inovovaným designem dvojitých paprsků ve tvaru písmena V, které splývají s lemem ráfku. Leštěná čelní plocha paprsků je v kontrastu s černě lakovaným pozadím kola. DEZENT TC dark je od 15 do 17 palců určené pro nejnovější kompaktní vozy, jakými jsou Golf VII, Hyundai i30, Kia C’eed, Škoda Octavia a Mazda 3, které jsou volbou pro velkou část motoristů. Jako ostatní novinky je standardně uzpůsobeno pro montáž senzorů na měření tlaku v pneumatikách.

Jarní akce „Bezpečná kola pro radost“

ALCAR BOHEMIA pro svou jarní akci vybral 6 designů litých kol, která si s platností
od 1. 3. 2014 mohou motoristé pořídit u prodejců za zvýhodněnou cenu. AEZ Reef, DOTZ Rapier shine, DOTZ Hanzo, DEZENT TC, DEZENT V dark a ENZO B představují průřez pestrou nabídkou designů. Motoristé si tak v akci mohou vybrat z kol s titanovým leskem, stříbrným lakem nebo kola z černo-leštěnou barevnou kombinací. V nabídce naleznou jednoduchý pětipaprskový i vícepaprskový design, dvojité, ostře lomené nebo asymetrické paprsky.

Jak na zápis nového rozměru kol a pneumatik do technického průkazu vozidla?

Pro motoristy je důležitá informace, že Atest 8SD je jako schválení technické způsobilosti určeno výhradně pro rozměry disků kol, které jsou již zapsané v technickém průkazu a nelze ho použít pro zápis disků kol nad rámec uvedený výrobcem. Před montáží kol na vozidlo je mimo jiné v tomto případě nutné zkontrolovat
 správnou nosnost kola,
 správnost zástavby do vozidla,
 zda je rozměr kola zapsán v technickém průkazu vozidla.

Pro zápis nového rozměru kol a pneumatik do technického průkazu vozidla je třeba si k zakoupeným litým kolům vyžádat Typový list, na jehož základě si pak kola schválená pro konkrétní model a motorizaci automobilu může motorista nechat zapsat do velkého technického průkazu vozidla.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.