TopDrive vám jako první přináší vlastní fotografie nového BMW 6 Coupé. Prozkoumali jsme ho do detailů!

O novém BMW šestkové řady v provedení coupé jsme vás již informovali. Protože verze cabrio se skutečně povedla, byli jsme zvědavi, jak na tom bude verze coupé. Konečně nastala příležitost si vůz prohlédnout tváří v tvář. Už na první pohled je vidno, že atraktivitou se coupé cabriu vyrovná.

Elegantní tvary prozrazují, že tohle není žádný silniční závoďák, ale naopak pohodlný křižník, který svoji posádku bude na dlouhých cestách rozmazlovat. Interiér vyvedený v kůži, která je přítomná nejen na sedadlech, ale i na palubní desce, je jedním slovem úchvatný. Kontrastní prošívání a pečlivě vyvedené stehy budou první, čeho si všimněte. Vůz, který jsme fotili, měl tzv. prosklenou střechu – velké střešní okno, které kabinu vozu příjemně prosvětlilo. Doporučujeme si za něj připlatit.

Nastavitelnost sedadel je široká, jak se na správné gran turismo sluší a patří. Zadní sedadla jsme nezkoušeli, ale přestože je na nich místa dost, předpokládáme, že ve valné většině vozů bude cestovat pouze dvoučlenná posádka. Pohled do zavazadelníku nás přesvědčil, že s přepravou dostatku zavazadel by neměl být problém. Pod kapotou se nacházel třílitrový naftový šestiválec, označovaný jako 640d, ale můžete zde mít i benzínový šestiválec a samozřejmě vidlicový osmiválec. Všechny modely posílají výkon na zadní kola, u 650i si ale můžete připlatit za pohon všech kol xDrive.

Do závěrečného hodnocení nám ještě chybí dojmy z jízdy, ale i toto „statické“ setkání nás přesvědčilo o kvalitách vozu. Doufáme, že naše fotografie, zachycující všechny detaily, vám šestkovou řadu dostatečně přiblíží.

Ceník BMW 6 coupé
model cena vč. 20% DPH
640i 1 942 500 Kč
650i 2 237 500 Kč
650i xDrive 2 322 500 Kč
640d 2 017 500