Elitní jezdci na horských kolech již netrpělivě očekávají začátek světového poháru. Do prvního závodu odstartují cyklisté již druhý březnový víkend v jihoafrickém Stellenboschi. O co nejlepší umístění ve světovém poháru XCO bude opět bojovat také olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Pomoci mu k tomu má i automobil Maserati Levante, který českému jezdci poskytuje komfort v náročné přípravě.

Praha, 28. února 2018 – Mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide, domácí závod světového poháru nebo etapový závod dvojic Cape Epic patří mezi vrcholy sezóny, na nichž chce Jaroslav Kulhavý uspět. „Cíle mám pro letošní sezonu jen ty nejvyšší. Prvním důležitým závodem bude Cape Epic, kde obhajuji druhé místo, ale samozřejmě budeme s parťákem Howardem Grottsem útočit na vítězství. Snadné to nebude, protože startovka je tradičně nabitá. Dalšími vrcholy pak budou domácí závod světového poháru v Novém Městě na Moravě, a především mistrovství světa ve Švýcarsku.“ vyjmenovává Kulhavý nejdůležitější závody sezony.

Vysoké ambice má Kulhavý také proto, že příprava na sezonu proběhla podle plánu. „Odtrénoval jsem vše, co jsem měl naplánované, byť na tradičním přípravném závodě – kyperském Sunshine Cupu – se na mé výkonnosti negativně neprojevilo nachlazení, které mě brzdí jíž od soustředění na Kanárských ostrovech,“ říká nejúspěšnější český závodník historie.

Právě v přípravě potřebují závodníci maximální servis, aby se mohli stoprocentně věnovat náročným každodenním tréninkům. Jaroslav Kulhavý má proto k dispozici Maserati Levante, které ho doprovází po celou dobu přípravy. „Na Maserati Levante mě nejvíc baví jeho široké využití – od SUV po auto se sportovními vlastnostmi. Díky vzduchovému podvozku se mění charakter přesně podle toho, co od auta potřebuji. Je to hodně podobné S-Works Epicu od Specializedu, což je kolo, které obvykle sedlám nejen na závodech světového poháru,“ uvádí Kulhavý.

Značka Maserati a společnost Scuderia Praha, která je oficiálním dealerem značek Ferrari a Maserati v České republice, jsou partnerem Jaroslava Kulhavého již od roku 2015. A obě strany si tuto spolupráci moc pochvalují. „Maserati je značka, která vyrábí jedny z nejrychlejších a nejsportovnějších aut na světě. Jarda Kulhavý zase patří mezi nejrychlejší bikery naší planety. Spojení těchto dvou – nebojím se říct – značek, je velmi logickou volbou. Obzvlášť, když jsme mohli Jardovi jako jeho služební vůz nabídnout SUV Levante s velkým zavazadlovým prostorem a výkonným pohonem 4×4. Jardovi do sezóny přejeme hodně zdraví a samozřejmě budeme držet palce,“ vysvětluje ředitel Scuderia Praha Petr Kudláček, proč si značka Maserati vybrala za svého ambasadora právě Kulhavého.

Značka Maserati má za sebou nejúspěšnější rok ve své dlouhé historii. Společnost, jejíž počátky sahají až do roku 1914, přidala k rekordním výsledkům posledních let další vynikající výsledek. V roce 2017 dodala zákazníkům 51 500 vozů. To ve srovnání s rokem 2016 (42 100) představuje nárůst odbytu o vynikajících 22 %.

Velmi dobré byly i ekonomické ukazatele. Tržby dosáhly 4,058 mld. eur (nárůst 17 %), zisk (EBIT) dosáhl 560 milionů eur (nárůst 65 %). Mimořádně sledovaný parametr ziskovosti (podíl zisku na tržbách) vzrostl z 9,7 na 13,8 %.

Úspěšný rok zažila značka i v České republice. V roce 2017 bylo v České republice registrováno přesně 100 vozů Maserati, což je ve srovnání s rokem 2016 (82 vozů) nárůst o 22 %. Největší zájem byl o SUV model Levante, které se na prodejích podílelo 75 %, následované modelem Ghibli se 17 %. Celkový obrat značky Maserati roce 2017 byl na českém trhu 244 000 000 Kč.

Scuderia Praha a. s. je jediným oficiálním prodejním a servisním zastoupením značek Ferrari a Maserati v České republice. Prodej i servis s nimi spojený zajišťuje už přes deset let.