Jak zaparkovat jednoduše a napoprvé

I protřelým řidičům někdy dělá problém zaparkovat podélně napoprvé. Přinášíme proto několik jednoduchých rad.

Jak zaparkovat podélně napoprvé

Srovnejte auto tak, abyste měli zrcátka na stejné úrovni se sousedním vozem, a mezera mezi vámi byla asi jeden metr. Točte volantem a jakmile uvidíte v pravém zrcátku auto stojící za vámi, dejte volant rovně a zacouvejte k obrubníku. „V zrcátku si průběžně kontrolujte polohu zadního kola. Jakmile bude pneumatika asi 30 centimetrů od obrubníku, zastavte a začněte točit volantem na opačnou stranu. Tím auto srovnáte,“ říká specialistka z Toyota Česká republika Pavlína Denková v dalším díle seriálu
Nebojte se, který Toyota natáčí, aby motoristům usnadnila cestování.

Parkovací asistent zaparkuje sám

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Parkování výrazně zjednoduší auto vybavené parkovacími senzory a kamerami. Ještě jednodušší je využít parkovacího asistenta – funkci, kterou mají nové vozy od Toyoty, včetně nové generace Toyoty C-HR.

Najdete si parkovací místo, zastavíte vedle něj a zmáčknete tlačítko pro spuštění parkovacího asistenta. Na obrazovce vyberete z dostupných poloh a zmáčknete Start. Pak už jen sledujete pokyny na obrazovce,“ říká Denková. Auto pak začne opravdu úplně samo parkovat a točit volantem. Vy ale přesto pro jistotu buďte ve střehu, abyste dokázali volant chytit, kdyby se stalo něco neočekávaného.

Video návod jak zaparkovat

Parkovat se dá taky přes aplikaci MyToyota

Dalším skvělým pomocníkem je aplikace MyToyota, díky níž dokážete auto například vyparkovat, pokud je vedle něj málo místa, a vy tak nemáte jak nastoupit. Přiblížíte se k autu, odemknete ho dálkovým ovládáním, spárujete aplikaci s vozem a stiskněte tlačítko Power On. Následně si vyberete směr a sledujete pokyny na telefonu. Auto vyparkujete pohybem prstu po displeji. V
případě problému auto samo zastaví.

Parkování vyžaduje pozornost, praxi a trpělivost, ale po chvíli tréninku to zvládne každý.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.