Jaguar XJ Supersport jako Ring Taxi

Jaguar je po BMW další značkou, která bude nabízet jízdy po legendární Severní smyčce Nürburgringu. Na horkém místě spolujezdce zažijete 20 rychlých kilometrů v luxusní limuzíně řízené profesionálním řidičem.

Je to už nějaký ten pátek, co BMW provozuje Ring Taxi s modely M5. Tento zejména marketingově úspěšný počin se zalíbil i Jaguaru, který na Nürburgring nasadí svůj největší model – XJ ve specifikaci Supersport. Tu pohání benzínový kompresorem přeplňovaný motor V8 5,0 l s výkonem 375 kW (510 k) a 625 Nm. Auto má samozřejmě pohon zadních kol. Taxík bude lakován matně šedým lakem, bude mít ráfky o velikosti 20 palců a karoserii bude zdobit balíček Sport se spliterem pod předním nárazníkem a decentním spoilerem na víku kufru. Motor bude mít sériový výkon, ale balíček Speed posune maximální rychlost na 280 km/h namísto obligátních 250 km/h. Zásadní rozdíl bude však v bezpečnosti posádky, protože v taxíku bude namontován bezpečnostní rám a závodní skořepinová sedadla se čtyřbodovými pásy. Jízda tímto taxi bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.