Jaguar XFR-S Sportbrake řeší rodinnou otázku výkonem

Touha vlastnit auto s výkonem více jak 500 koní je skvělý nápad, který zbledne ve chvíli, když potřebujete přivézt pračku. Ti chytřejší mají pro takové případy druhý vůz. Ti pragmatičtější z nás si koupí super-kombi. Právě té druhé skupině řidičů má Jaguar konečně co nabídnout.

Mnohé z vás napadne otázka – k čemu je dobré mít rodinný vůz s vidlicovým osmiválcem pod kapotou. Už jen ta spotřeba musí být drastická. Někdo se ušklíbne, někdo se zasměje a například takového majitele Porsche přejde smích, až mu ve 280 km/h začne „na záda“ dýchat Jaguar XFR-S Sportbrake s kočárkem a dětskou vaničkou v kufru. Jistě, to by bylo krajně nezodpovědné. Lepší varianta by byla ta, kdyby se rodinka jedoucí na dovolenou do západního Německa zastavila na Nürburgringu, kde by si taťka dal pár ostrých kol a pak by s úsměvem na tváři všichni pokračovali stotřicítkou na tempomat do cílové destinace.

Ne všem, ale někomu může auto jako Jaguar XFR-S Sportbrake dávat smysl. Ostatně, Jaguar není pro každého. Označení XFR-S se objevilo koncem roku 2012 na karosářské variantě sedan, letos Jaguar rozšiřuje nabídku o kombi. Ingredience jako motor 5,0 l V8 s kompresorem, 8stupňová automatická převodovka a náhon zadních kol zůstávají. Kombi však dostalo specificky naladěný podvozek, který se vypořádá s naloženým kufrem. Ten je mimochodem stejně velký jako u běžného XF Sportbrake. Nakonec ani ta spotřeba není tak hrozná, když bude běžet motor jen na „volnoběh“.

Technické údaje
model XFR-S Sportbrake výkon (kW) 404
palivo benzín točivý moment (Nm) 680
náhon zadní akcelerace 0–100 km/h (s) 4,8
převodovka 8A maximální rychlost (km/h) 300
počet válců 8 kombi. spotřeba paliva (l/100 km) 12,7
objem motoru (ccm) 5000 objem zavazadl. prostoru (l) 550–1675

Výsledkem je auto, které nabízí komfort a praktičnost běžného kombi v kombinaci s výkonem běžného supersportu. Podobně pekelné kombíky najdete i u Mercedesu či Audi. Maximálka s hodnotou 300 km/h o lecčems vypovídá. Není to sice ta nejdůležitější vlastnost, ale vědomí, že si na vás nebude vyskakovat kdejaký frajírek s bůhvíjakým sporťákem, je přece příjemné.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.