Jaguar XFR-S se představí na LA Auto Show

Příští týden se na autosalonu v Los Angeles představí nejvýkonnější sedan Jaguaru – model XFR-S. Jak ostré drápky bude mít tahle šelma?

Nebudeme vás dlouze napínat, současný XFR má kompresorem foukaný osmiválec s výkonem 375 kW (510 k). Výkon a luxus jsou zabaleny v decentně sportovním kabátku. Agresivněji tvarované nárazníky, karbonové detaily, průduchy na kapotě, jiná kola a větší spoiler na zádi budou poznávacím znamením ještě rychlejšího XF, tedy XFR-S. Ten podědil techniku po bratrském XKR-S, tedy opět kompresorem přeplňovaný V8, ale vyladěný na 404 kW (550 k) a 680 Nm. Stovka je pod 5 sekund a maximálka 250 km/h s omezovačem. „Letošní Los Angeles Auto Show je pro nás jednou z nejvýznamnějších amerických výstav za poslední roky,“ řekl Andy Goss, president Jaguar Land Rover North America. Narážel tím na tři horké novinky, které se zde představí a od kterých má Jaguar Land Rover na půdě USA velká očekávání – vedle sedanu XFR-S to bude roadster F-Type a nový Range Rover.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.