Honda NSX koncept – výroba za 3 roky

Honda představila na ženevském autosalonu koncept modelu NSX u kterého zdůrazňuje design a technologie pro příští generaci superauta.

Automobilka se soustředila zejména na dynamiku a účinnost celého vozu. Dávno víme, že vůz bude využívat lehkých materiálů a hybridního pohonu s inovativním pohonem všech kol Hybrid SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive).

Takanobu Ito, prezident a generální ředitel společnosti Honda Motor Co. Ltd., který byl součástí vývojového týmu původní Hondy NSX, nedávno vysvětlil hodnoty nové NSX: „Stejně jako u první NSX se budeme snažit opět o vysoký výkon, ale zároveň si myslím, že moderní supersport musí nést jistou odpovědnost vůči životnímu prostředí.“

Čtěte: Jaký bude hybridní nástupce Hondy NSX

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Dvojice elektromotorů pohánějící přední kola může vytvářet pozitivní či negativní točivý moment. Zadní kola bude pohánět benzínový V6 VTEC spolupracující s dvojspojkovou převodovkou, která bude obsahovat třetí elektromotor. Honda slibuje okamžitou akceleraci, vynikající trakci a úsporu paliva. Uvidíme, jak to celé bude fungovat v praxi. Každopádně čekání na nástupkyni ikonické NSX se stává už nekonečným.

Sériová výroba by se měla rozběhnout za tři roky v americkém Ohiu a vůz by se měl prodávat po celém světě.

Těšíte se na novou Hondu NSX?

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.