HLASOVÁNÍ: nejlepší test roku 2013

Rok 2013 jsme začali devětsetjedenáctkou Porsche a zakončili emtrojkou v kabrioletu. Bylo toho ale víc. Zde je rekapitulace redakčních testů z letošního roku. Dejte hlas tomu, který se vám líbil nejvíc.

Rozjezd roku se nesl v hodně rychlém duchu – Porsche 911 Carrera 4S se kterým jsme vyrazili na uzavřený polygon, abychom zjistili, co se v něm opravdu skrývá. Carrera 4S se předvedla v nejlepším světle jako univerzální sportovní vůz použitelný i průběhu zimy.

Jen pár dní po Carrera 4S jsme testovali další čtyřkolku – MINI John Cooper Works Countryman. MINÍka jsme naopak vytáhli do Špindlerova Mlýna za sněhem. Byli jsme první, kdo tuto verzi testoval.

Únor byl bílý, šestiválec v Lexus IS 250 měl dost síly, ale chyběla mu jiskra. Silné stránky toho vozu leží jinde. Čtěte kde.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

„Důležitou“ novinkou na poli mainstreamu je VW Golf v aktuální sedmé generaci. Pod kapotou měl sice jen 1,6 TDI, ale protože jsme na tento vůz byli moc zvědaví, rozhodli jsme se jej otestovat. Aby to golfík neměl jednoduché, postavili jsme mu do cesty BMW řady 1, taktéž s dieselem.

V druhé polovině dubna jsme testovali SAAB 9–3, tedy vůz, který se v té době už nevyráběl, resp. v té době se už nevyráběl žádný SAAB, ale předmětem tohoto testu byla úprava řídicí jednotky motoru od společnosti BSR.

Po SAABu následoval další MINI a opět ve čtyřkolce, tentokrát Cooper S Paceman. Tahle crossoverová verze sice moc smyslu nedává, alespoň na první pohled, ale jezdí výborně. A nakonec ani ta praktičnost není úplně špatná.

V květnu jsme si spravili chuť na mosteckém okruhu, kde jsme vyzkoušeli hned trojici nových BMW a to hned těch nejsilnějších – M5, M6 a M135i. Čtěte, jaký byl BMW M Power Day.

Červencové počasí sice vybízelo k testu nějakého kabrioletu, ale naší redakci navštívil švihák lázeňský v bílém smokingu. Jmenoval se VW CC BlueTDI. Highlightem testu byl jeho k přírodě šetrný motor. A aby to nebyla nuda, tak jsme k focení přizvali slečnu.

Následující měsíc zavítal do naší garáže další diesel, ale tentokrát s trojicí turbodmychadel – BMW X6 M50d. Někteří nerozdýchají skutečnost, že tohle auto umí ztrestat hothatch stejně rychle jako nádrž paliva.

V říjnu jsme měli možnost, jako jedni z prvních, otestovat novou generaci BMW X5 s motorem 3,0d. K tomuto vozu se vázal i zajímavý paparazzi příběh, čtěte jaký trik použilo české zastoupení BMW.

Listopad, další novinka, další BMW, tentokrát coupé řady 4 ve verzi 428i xDrive. TopDrive byl opět první český web, který nabídl plnohodnotný redakční test. Jako třešničkou na závěr jsme přizvali starší řadu 3 coupé.

Loučení s rokem 2013 jsme spojili s rozlučkou pro osmiválcou M3, která se letos přestala vyrábět. O schopnosti BMW M3 cabrio generace E93 se podělil jeho majitel, náš věrný čtenář, který měl odvahu nám vůz i zapůjčit. Děkujeme.

Hlasujte, prosím, zde.

Který letošní test se vám nejvíce líbil?

Podobné články:

1 komentář u „HLASOVÁNÍ: nejlepší test roku 2013“

  1. Pěkná recenze X6 a fotky aut s modelkama tomu dodává příjemnou šťávu 🙂 Pěkné ženy a auta vždy patří k sobě 🙂

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.