Už si o tom nějakou dobu štěbetají vrabci na střechách, že Toyota připraví balíček vylepšení pro své coupé GT86. Nyní je to oficiální! Bude tohle ta GT86ka, na kterou čekáte?

Odlehčení interiéru, karbonové karosářské díly, turbem přeplňovaný motor, výkon minimálně 300 koňských sil, posílené brzdy a stavitelný podvozek odladěný na driftování. Tak přesně tohohle se nedočkáte. 

Toyota GT86 TRD (Toyota Racing Development) se chlubí sadou nárazníků a prahů, 18“ koly a novým výfukovým systémem se čtveřicí koncovek. Ve výbavě je to, co najdeme i v běžné GT86, jmenujme např. xenony, automatickou klimatizaci, sportovní sedačky, multimediální systém a tempomat. TRD se bude nabízet s dvojicí převodovek (6stupňový manuál a 6stupňový automat), originalita bude podtržena dvěma odstíny laku (Pearl White a GT86 Black) a omezenou edicí 250 kusů. Pro britský trh je stanovena cena £ 31 495. V prodeji od 1. března 2013. 

Názor TopDrive

GT86 si pomalu vytváří status ikony. Děkovat za to může fanouškům, kteří stále vzpomínají na Corollu AE86. Přestože je to skvělý vůz, tak mu někteří přisuzují větší schopnosti, než ve skutečnosti má. K vyváženému podvozku a citlivému řízení základní GT86 by se hodil i vyšší výkon. Toho se však nedočkáme ani v podání GT86 TRD.