Bentley Grand Convertible – zatím jako koncept

Bentley na Autoshow v Los Angeles představil koncept vrcholného kabrioletu s výstižným názvem Grand Convertible. Výkladní skříň britské manufaktury je jako lakmusový papírek testující reakce potencionálních zákazníků.

Bentley Grand Convertible je ztělesněním největšího možného britského luxusu, je to nejpropracovanější otevřený vůz, jaký kdy značka Bentley vyrobila. Kultovní a nezaměnitelný vzhled je vytvořen kromě jiného i ručně zpracovávanými materiály nejvyšší kvality. Vznikl tak ojedinělý luxusní automobil, který představuje nejvyšší možnou formu výkonného automobilu bez střechy.

Výroba je možná, pokud …

Výkonný ředitel značky Bentley Wolfgang Dürheimer při odhalení tohoto vozu na autosalonu v Los Angeles řekl: „Tento koncept ukazuje, jak by mohl vypadat vrchol velkých luxusních otevřených vozů, které nemají na trhu srovnání. V tomto voze se spojuje neopakovatelná opulentnost a luxus našeho vrcholného modelu s volností a uhrančivostí cestování bez střechy. Luxus tak dostává zcela novou podobu. Netrpělivě čekáme na zpětnou vazbu od našich zákazníků. Současně je jisté, že v případě, že tento vůz připravíme do výroby, bude mimořádně exkluzivním zbožím pro omezenou skupinu sběratelů.“

Výkonný, propracovaný a znamenitý

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Zářivě modrá barva Sequin Blue byla původně navržena podle třpytivých exkluzivních šatů jednoho zákazníka. Na konceptu Grand Convertible je doplněna stříbrnou barvou „tekutého kovu“, použitou na kapotě motoru a rámech čelního skla. S jasně modrou barvou dokonale korespondují kola se směrovým designem, která jsou určena zvlášť pro levou a pravou stranu vozu. Jsou vyráběna ručně a následně také ručně leštěna.

Motor o síle 1100 Nm

Kola přenášejí na silnici enormní sílu, jež vzniká pod kapotou. Legendární osmiválec 6,75 litru s dvojicí turbodmychadel má původ v modelu Mulsanne, disponuje nejvyšším výkonem 395 kW (537 k) a točivým momentem 1100 Nm.

Prvotřídní kůže

Provedení interiéru Grand Convertible doslova bere dech a je další ukázkou výjimečných schopností mistrů společnosti Bentley. Použito je 14 pečlivě vyčiněných a barvených kůží, které jsou vzájemně spojené pokročilým dvojitým diamantovým prošíváním, jež mění svoji podobu a velikost podle toho, zda je použito na sedadlech, nebo dveřních výplních. Interiér je navržen pro čtyři osoby. Um specialistů na zpracování kůže se ukazuje například na prošívání koženého čalounění modrou barvou Sequin Blue, která vnitřní prostor propojuje s exteriérem. Světlý odstín kůže jemně kontrastuje s elegancí kůže Beluga, použité na horní části dveřních výplní a plynule přecházející do zadního krytu složené střechy, jehož rám je pochromovaný.

Nábytek?

Právě kryt složené střechy je další dokonalou ukázkou schopností specialistů společnosti Bentley. Celý kryt je tvořen jedním zrcadlově uspořádaným dílem z tmavého dřeva kořene ořechu. Je to vůbec největší díl svého druhu, který byl kdy ve voze Bentley použit. Celý kryt se vyrábí ručně a jediným odvětvím, kde se pracuje s podobně velkými díly, je výroba nejluxusnějšího nábytku. Celek je doplněn elegantními rovnoběžnými chromovanými linkami.

Po autosalonu v Los Angeles se Gran Convertible přesune v prosinci do Miami na výstavu Art Basel, která je jednou z hlavních mezinárodních výstav moderního umění na světě.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.