Konceptem EXP 10 Speed 6 ukazuje značka Bentley na autosalonu v Ženevě svoji představu o směřování designu svých vozů. Tento vůz je britskou interpretací vysokovýkonného dvoumístného sportovního vozu s moderním designem, propracovaným ručním zpracováním, nejpokrokovějšími materiály a vyspělými technologiemi.

Dvoumístný interiér vyvedený v minimalistickém stylu, avšak s materiály a designovými prvky, které odpovídají standardům Bentley. Dynamicky pojatá karoserie kompaktních rozměrů a pohon zahalen rouškou tajemství. To je koncept EXP 10 Speed 6.

Wolfgang Dürheimer, výkonný ředitel Bentley Motors, říká: „EXP 10 Speed 6 je vizí budoucnosti značky Bentley, je výkonný, přitažlivý a individualistický. Vystavený koncept má potenciál stát se tím nejlepším luxusním dvoumístným sportovním vozem. Poskytuje výkonnost, zaměření na řidiče, a přitom typický luxus a bezstarostnost značky Bentley… To není pouze koncept nového sportovního vozu, je to potenciál sportovních vozů Bentley. Je to jasná vize pro značku, kterou čeká skvělá budoucnost.“ 

NÁŠ TIP:
Kupujete auto? Podívejte se na nabídku našeho TopDrive bazaru. Auta všech značek za super ceny. A pokud auto prodáváte, pomůžeme vám určit cenu.

Názor TopDrive

Jak už to u konceptů bývá, jejich hlavním sdělením je budoucí směřování designu, popř. techniky dané značky. Koncept EXP 10 Speed 6 o své technice mlčí, a tak bereme na zřetel jeho design. Vzhledem k jeho vnějším a nakonec i vnitřním rozměrům mluvíme o sportovním voze typu Jaguar F-Type, nikoliv o GT typu Bentley Continental GT. Ostatně dvoumístná kabina je toho jasným důkazem. Z materiálů a tvarů lze odvodit, jakou cestou se Bentley v následujících letech bude ubírat. Fascinací pro nás zůstává palubní deska. Její minimalistické pojetí kombinující moderní technologie s tradičními prvky značky je jedním slovem skvostné. Ve vzduchu nyní visí otázka – bude Bentley Motors v budoucnu vyrábět tento typ sportovního vozu nebo EXP 10 nafoukne a přidá zadní sedačky, aby tak dal vzniknout nové generaci oblíbeného Continentalu GT?