Bentley Continental GT Speed – rychlost je jeho druhým jménem

Transkontinentální expres od Bentley je nyní nabízen i ve verzi Speed. Možná je právě tohle Bentley tím nejlepším dopravním prostředkem pro cesty po Evropě ve dvou lidech. Kdo říká, že luxus nejde dohromady s výkonem?

Chcete uskutečnit cestu po Evropě s plánem přejet vrcholky Alp a navštívit nejlepší hotely v evropských metropolích? Tak to potřebujete rychlé a zároveň pohodlné auto. Ze hry tak okamžitě vypadávají supersporty. Mají sice extrémní výkon, ale poslouchat úžasně hlučný výfuk déle než dvě hodiny omrzí asi každého. Navíc sportovní sedadla a kufr schopný pojmout pouze dámskou kabelku nejsou priority pro daleké cestování.

Představte si auto, které má dostatečně prostornou kabinu i velký zavazadlový prostor. Dále si představte motor W12 twinturbo s výkonem 460 kW (625 k) a točivým momentem jako tryskové letadlo – rovných 800 Nm. Na světě je málo aut, které by vám ujely. Akcelerace na stovku za 4,2 sekundy a maximálka 329 km/h mluví za vše. Využít takový výkon za všech povětrnostních podmínek zní jako bláznovství, ale díky pohonu všech kol to možné je. Interiér s exkluzivními materiály a ručním zpracováním, Mulliner Driving Specification, snížený, ale přesto pohodlný podvozek, 21“ kola, oválné koncovky výfuků a spousta lesklých detailů nemohou nechat nikoho chladným. Vaše představa má konkrétní jméno: Bentley Continental GT Speed. A jedna důležitá zpráva na závěr – díky 8stupňové automatické převodovce je nový Speed oproti předchozímu o 12% úspornější. Automobilka ve svých zákaznících vidí asi velké procento „šetřílků“.

Vůz je možný objednat již nyní, první kusy budou předány v říjnu letošního roku. Continental GT Speed bude představen na Goodwood Festival of Speed na přelomu června a července za přítomnosti řidičských ikon jako Juha Kankunnen, Guy Smith či Derek Bell.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.